şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kaan müjdeci'nin ikinci uzun metraj filmi. çekimler 2017'de tokyo ve berlin'de yapılacakmış. ayrıca ingilizce ve japonca çekilecek filmin bir bölümü de manga animasyon olacakmış. film şimdiden heyecanlandırdı bile beni.
  • göçmen bir ailenin tokyo'da kaldıkları dairede, oynadıkları bilgisayar oyunu aracılığıyla aralarında şekillenen gerilimi, evdeki iguananın gözünden anlatacak film.

    olay şu: oyunun bir kuralı var, kazananın odası genişliyor ve doğal olarak dairenin alanı aynı kaldığı için kaybedenlerin odaları da küçülüyor. oyun, ailenin hayatının bir parçası haline geldikçe aile içerisindeki ilişkiler değişmeye başlıyor.

    yalnız adamlara, taşra insanlarına, şehrin boğuculuğuna, pesimist bir politikliğe saplanıp kalmış türkiye sineması için bulunmaz bir fırsat olacak gibi geliyor bu film. hadi bakalım hayırlısı, kaan müjdeci'ye bu ilgi çekici projesinde başarılar.
  • son zamanlarda duyduğum en garip hikayeye sahip, bir kaan müjeci filmi. sivas'tan tokyo'ya uzanan parabolik bir eğridir bu. merakla bekliyoruz!