şükela:  tümü | bugün
  • kargonun bulunamaması anlamına gelmektedir. (bkz: sürat kargo) ile başıma gelmiştir.
  • sürat kargonun kargomu kaybetmesiyle öğrendiğim ibare. bir de utanmadan kayıp değil kargonuz barkodu düşmüştür diyorlar. barkodsuz bur kargonun ne olduğunu kimin olduğunu nasıl tespit edeceksiniz dediğimde ise cevap yok.

sonuç kargo yok ama kargo kayıp değil barkodu kayıp. kargo nerede? kargo yok.
  • bir sürat kargo geleneğidir. kargonun nasıl kaybolacağı hakkında aklıma onlarca soru gelmektedir, herhalde etiketlerini kemiriyorlar.
    edit: kargo normal şartlardan 4 iş günü sonra elime ulaşmıştır.
  • sürat kargonun pek çok farklı aktarma noktasında dolaştırdıktan sonra kargom için kullandığı ibaredir
    tebrikler
  • ihbarın işi yok olarak algılayıp ne diyor lan bu değişik diye bi süre düşündükten sonra ancak anladığım saçma, faydasız işlem bilgilendirmesi.
  • ilk defa başıma gelen bir sürat kargo geleneğiymiş. hemen araştırdım bir şeyler okudum ve sonrasında müşteri hizmetlerini aradım. ne okuduysam aynılarını söylediler. satır başlarını paylaşayım:

- kargonuzun barkodu okutulmamış.
    - şikayet talebi oluşturduk.
    - genel merkeze aciliyetini bildirdik.

ancak diğer okuduklarım da doğru ise 10 gün boyunca her gün bile arasam hep aynı cümleleri duyacakmışım. 10 gün sonunda kargomun kaybolduğunu kabul edip tazmin yoluna gidilecekmiş ama o da kimbilir ne kadar sürer diyorlar. olmaz olsun böyle kargo.

edit: sürat kargo beni şaşırttı, ben kayıp olduğunu düşünürken 2 gün gecikmeli de olsa gönderdi kargomu.
  • kendine kargo şirketi diyen fakat kargo şirketimsi olmayı başarabilen bir firmanın kargoyu geçici olarak kaybettikleri (eminim kalıcı olduğu zamanlar da olmuştur) anlamına gelen uyarı.

bu kargoculuk yaptığını iddia eden şirketimsi ile gelen kargolarımda sürekli olarak bu bilgi notu yazıyor ve normalde kargoya verildikten sonra ertesi gün gelecek kargonun teslimat süresi 3-7 günü bulabiliyor.

kargo firmaları arasında en dandik ve leş firma sürat olsa gerek. diğer şirketler paket, kargoya verildiği günün ertesinde hiçbir sorun olmadan ulaştırıyorlar ama bu firma ne hikmetse sürekli geçici olarak kargomu kaybediyor. artık sorunları çalışan kaynaklı mı yoksa yönetici kaynaklı mı bilmiyorum ama mümkün mertebe kullanmayın.

ki bu sorun yerel şubeyle de ilgili değil, kargolar aktarma merkezlerinde kayboluyor hep ve bu sorun sadece tek tek bir ildeki merkezle de sınırlı değil. yani benim şubem belki iyidir falan demeyin.
  • anlamı : bizi yormayin, gelin şubeden alın.

şubeye gittiğinizde gördüğünüz ortam fallout 4'e rahmet okutturur. sonra kargonuzu diplerde ezilmiş bir şekilde bulmanız gayet olası.
  • anlamı:paket üstüne yapıstırılan barkodu kaybetti bizim hanzolar.bi bakalım listeye,sizinki hangisi ise buluruz inşallah demek.