şükela:  tümü | bugün
  • perşembe günü verdiğim siparişin an itibariyle istanbul'dan girişini sağlayarak beni gerçekten şaşırtmış alışveriş sitesidir.. tamam hızlı olduğunu duyuyordum okuyordum.. kaldı ki yurtdışından ups, dhl gibi kargo şirketleriyle ürün yollayan bütün siteler zaten ortalama 3 gün içinde paketleri ulaştırıyorlar.. ama bu daha 2 gün bile olmadı.. bu akşama kadar izmir'e evime bile gelebilir paket.. gerçekten ülkemizdeki alışveriş sitelerinin ve kargo şirketlerinin örnek alması gerekli bu adamlardan.. işin en ilginç yanı ise bu kargonun hızlı olduğu kadar da ucuz olması.. özellikle vücut geliştirme ile alakalı olanlar bilir, başta protein tozu gibi gıda takviyesi ürünleri yurtdışında türkiye'ye göre çok ucuzdur ama deli gibi kargo parası vermek gerekir.. iherb'den 3 kiloluk protein tozu bile 16 dolara geliyor ülkemize.. başka siteler ortalama 50 dolar fiyat çekiyor.. mesela ben 2 kiloluk paketime 12 dolar kargo ödedim.. sadece sporcu gıdası da değil organik kahvelerden diş macunlarına, kişisel gelişim kitaplarından uyku düzenleyici takviyelere kadar çok geniş bir ürün yelpazeleri var.. sporcu gıdaları konusunda çok zayıflar hatta.. ama yine de iki adet kaliteli marka ve yeterli çeşitlilikte ürün sunuyorlar.. girilmeli, gezilmeli ve kesinlikle faydalanılmalı bu siteden.. ayrıca ilk alışverişte indirim için bana verdikleri kupon kodu cev919 bana ne kadar fayda sağlar bilmiyorum ama size 5 dolar indirim olarak dönecektir..
  • aralık sonuna kadar 60 $ üzeri siparişe %10 indirim, + 5 kiloluk siparişime sadece 10 $ posta ücreti almasıyla (eskiden bu 20 dolar civarı olurdu) kalbimi kazanan site.
  • yil sonuna kadar agirliga bakilmaksizin kargo ucretlerini dhl icin 10$, ups icin de 20$ a sabitlemis alisveris sitesi. kasim ayinda ilk siparisimi verdigimde toplamda 5-6 kiloluk bes parca urun gumruge takilmadan bir hafta icerisinde elime gecmisti. sitede body building supplement urunleri anlaminda fazla alternatif olmasa da twinlab protein tozu ve amino asitler cok uygun fiyatlara alinabilir.
  • sali aksami saat 20.00 civari verdigim siparisi persembe gunu saat 14.00 civarinda bana ulastirarak beni dumur eden alisveris sitesi...
  • türkiye' de özellikle vücut gelistirme üzerine cabalayan ve ellerindeki paralari yüzlerce milyon halinde protein tozu ve amino asitlere yatiran herkesin tanimasi bilmesi gereken yurtdisi alisveris sitesi.

bu sporun kendini kaptirabilitesini göz önünde bulundurunca insanlarin ceplerindeki son paralari dahi bu destek ürünlerine verdigini görmek zor degil.

daha önce de bahsedilen yaklasik 2,5 kiloluk twinlab whey proteinleri türkiye' nin her yerinde 180-230 lira civarinda fiyatlara satilirken, bu sitede birebir ayni ürün 3 günde kapiniza gelen dhl kargo dahil 80 lira sadece.

bir cok örnekte oldugu gibi yine merak ediyorum; ey fiyat belirleyici kurum, kurulus, devlet; üretildigi ülkede 35 dolara satilan bir ürünü 135 dolar' a nasil getiriyorsun bu ülkenin raflarina? hangi vergisel gecirgenler devrede sasiriyor insan.
  • avantajlı gözükse de sipariş konusunda fazla kaptırılmaması gerkeen web sitesi.

aslında sorun web sitesinde değil. kargo şirketleri ve gümrük ile ilgili.

öncelikle (bkz: #19640679)

daha önceden protein tozu vs getirtmeye çabalamış bir insan (hatta 2 kişi) olarak şunları yaşadık.
    öncelikle 100 € (200 küsür falandı) üzeri olduğu için siparişim takıldı. ulan gelmişken almamazlık olmaz diye verdik konşimento parasını. ki kendisi o zaman* 120 tl idi sanırsam.

sonra mutlu mesut biz çekeriz lan bu malı diye havaalanına gittik. açık söyliyim nah çekersiniz. 5-6 saatimizi heba ederek öğrendik bunu. sağlık bilmemnesine gidip temiz bunlar kullanılabilir tadında bir onay almamız gerekiyormuş bu tip gıva,ilaç vs ürünler için. türkiyede zaten satıldığını belirtsek bile kar etmedi.

akabinde arkadaşın abisi aracılığıyla dhl in gümrüğk cart curt ile ilgilenen kişilerinden yardım istedik. onlardan da biz çekemeyiz cevabı aldık.

zaten bunlar için 2 gün harcayınca daha da uğraşmadık. 20 gün sonra kimse almayınca açık arttırmadan falan alabilir miyiz diye sorduk hatta. fakat bu tip ürünleri yakarak imha ediyolarmış. verdiğimiz para da boşuna gitti neticesinde.

hani demek istediğim lan ne alırsam alayım aynı kargo ücreti falan gaza gelmeyin. gümrüğe takılacak limitin altında kalın ki sonra paranızdan olmayın. ha belki bi yöntemi vardır gürmrük vererek geçirmenin ama epey uğraşarak ve epey adam sokmaya çalışarak araya biz becremedik.

edit: sanırım yanlış anlaşıldı. sitenin konuyla bir alakası yok. benim demek istediğim fiyatları kargo ücreti falan iyi derken buradan 150€ üzerinde alışveriş yapılmamasının iyi olacağı ile ilgili. yoksa yine burdan yapın ama çok ürün alacaksanız bir ekstra 12 doları gözden çıkartarak 1-2 gün arayla 2 ayrı paket olarak yollatın. gümrüksüz mutlu mesut yaşayın

gümrük vergisi muafiyeti ile ilgili:
    http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/1103.html
    altıncı kısım birinci bölüm madde 167
    18-06-2009/5911 sayılı kanun için:
    http://rega.basbakanlik.gov.tr/…9/07/20090707-1.htm
    madde 37
  • içinde "herb" geçen herşey gibi bir boka yaramayan ürünlerle insanları kazıklama sitesi.
  • kargo konusunda diger ivir zivir satan yurt disi sitelerinin kendisinden örnek almasi gerektigi internet sitesi.

ayrica beyin tasiyan her insanin akilli olmayacagi gercegi gibi icinde "herb" olan her şey de ayni oranda yararlidir ya da degildir. kücük akil birikintileriyle kelime kusmadan önce ne hakkinda konusuldugu konusunda fikir sahibi olmak gerek. yaklasik 16.000 ürünün hepsine bir boka yaramaz demek cok garip. baban mi nebatat atip tutuyorsun.
  • kilolarıyla başı belada olan biri olarak bu sitedeki ürün çeşitliliğinden dolayı "-hangi ürünü alsam lan amnskm.ne işe yararlan.rerörör..." tarzındaki kafa karışıklığından dolayı bir türlü yararlanamadığım mükemmel site.
  • şimdiye kadar verdiğim bütün siparişler minimum üç, maksimum beş günde elime ulaştı. dhl ile kargo ücreti 12 dolardan başlıyor. büyük kutulu olmayan 5-6 ürün alınca 15 dolar seviyesine geliyor ki ürün başına 2 dolar kargo resmen bedava. her türlü gıda destek ürününün yanında krem, şampuan gibi türlü çeşit başka ürün bulunmakta. adından (bkz: herb) anlaşılacağı üzere bunlar genellikle doğal ve bitkisel, tamamı fda onaylı. bir sorun olduğunda müşteri temsilcisi ile chat yoluyla canlı bağlantı kurabiliyorsunuz. gayet ilgililer, doğru bilgi veriyorlar. hepsiburada tarzı adamı kanser eden sitelerin bakıp hizmet nedir öğrenmesi lazım.

gnc, solgar gibi markaların sattıklarının daha kalitelisini, daha büyüğünü en fazla yarı fiyatına alıyorsunuz. gnc'nin 60 liraya sattığı vitamini 6 dolara aldığımı biliyorum. burada bulunmayan tonla ürün de cabası.

(bkz: amme hizmeti)