şükela:  tümü | bugün
  • kendisini bir örneği daha olmayan olarak tanıtan sözlük. ama daha önce yapılmışı için;

(bkz: sahurtimes org)
  • tüm web sayfası dizaynını ekşi sözlükten araklamış sözlük.

(bkz: kul hakkı yemek)

(bkz: çalmak haramdır)

(bkz: çalanın şeriata göre çaldığı eli kesilir)

(bkz: hadi bakalım)
  • jenna jameson nickiyle kaydolup bikac entry girmemin akabinde "birer hurma yeseydik beraber" mesajini aldigim olusum.

(bkz: valla dogru billa dogru)
  • hayatımda gördüğüm en gerizekalı eyleme imza atan yazarlara sahip sözlük.

be embesiller, otobüste birbirine sarılan iki sevgiliyi otobüsten atan (ki buna hakkı yok) bir şöför yüzünden öpüşme eylemi yapıldı. peki siz niye "takkeli" eylem yapıyorsunuz?

otobüsten atılan sarıklı cübbeli biri mi oldu?

otobüse türbanlı bindiği için dövülen kadın mı var?

otobüste zikirmatik ile zikir çeken yolculardan birini linç mi etmeye çalıştılar?

hep derim, dini cemaatler içinde yetişmiş insanların algılama sorunları vardır ve bu kişiler "sorgulamayı" bilmedikleri, öğrenemedikleri ve öğrenemeyecekleri için neyi niçin yaptıklarını, yahut nerede ne yapılması gerektiğini bilemezler. ihl sözlük yazarları da böyle.

zeka, algılama, sorgulama, empati kurma, analiz etme yeteneği yok, sıfır... istanbul'a ikinci boğaz yapmaya kalkışan, güzelim doğanın içine sıçıp her yanı hes dolduran zihniyet de bu zihniyetin uzantısı.

adam arıyorum, bulamıyorum.
  • sevgili ile ilgili tek başlığı "sevgili bayrampaşalılar" olan ilim irfan yuvası.
  • (bkz: insan ara)
  • hayvan ara yerine "insan ara" butonu yerleştirmiş klon..

farkedeceklerini biliyordum.. hepimiz hayvan tüccarı ve veteriner fakültesi öğrencisiyiz.. ssg de birinci nesil hayvan zati..
    şifreler günyüzüne çıkıyor yavaş yavaş.. derhal ömer celakıl ı transfer etsinler.. sözlüğün kıyameti yakındır..
  • cumhuriyet halk partisi başlığında içerdiği şöyle bir entry ile beni benden almıştır.

" beyimin dediği gibi, asla oy verilmeyecek parti. vermiyoruz zaten.
    (seher 08/04/2009 16:04)"

(bkz: ben bilmem beyim bilir)
  • hüseyin üzmez başlığına "mübarek hocaefendi, halk önderi, büyük devrimci, efsanevi askeri kumandan" yazınca uyanıp hesabınızı silen sözlük. pisler.
  • ssg için yazılmış ve en beğenilenlere girmiş bir entry:

---

"bilmeyenler için, ekşi sözlük denilen internet fenomeninin kurucusu, yaratıcısı.

her ne kadar sözlüklerin ortaya çıkmasında önemli bir kişi olarak bilinse de, yazarlığı ile de takdir toplayan dinine, ve değerlerine bağlı bir beyefendidir. "

xwede heq e tu beq i |08/04/2009 12:13|

---

eyvah eyvah.. evrim teorisi başlığını bi' görseler:)
hesabın var mı? giriş yap