• türkiye'nin siyasal islamcılar sayesinde yok olan yerli üretim mamüllerinden biriydi.
    ama artık yok.
    çünkü artık devlete ait bir tek özmal olan üretim tesisi kalmadı.
    ne şeker, ne üzüm, ne tütün...

yaşı 30'dan küçük olanların fiziken görmediği, yerli üretim olan onlarca mamülden biri.
  • tekel'in ozellestirilmeden once acibadem likoru ile birlikte urettigi en kaliteli iki ickiden biriydi.sessiz sedasiz yanlis bir kararla uretimi durduruldu.
    avrupadaki en cok turist ceken ulkelerden biri olan turkiye'de . brendi otel ve eglence sektorunde yerli uretim yuksek alkollu icecekler arasinda vodka'dan sonra en cok tuketilen alkollu iceceklerden biriydi , brendi kola'nin dunyada votka kola ve viski kola gibi ciddi bir tercih eden kitlesi vardir bu nedenle cin den bile daha cok tuketiliyordu.
    tekelin yabanci icki devleri tarafinda satil alinmasindan sonra efsane ihlara brendi de tarihe karisti piyasa'da kalitesiz napoleon brendiler yerini aldi . anadolunun binlerce yillik icki uretim kulturunden bir sayfa daha kapandi.
  • ıhlara vadisi üretimi bir brendi
  • orijinalinin tadını veremese dahi elma suyu ile içildiği vakit gayet leziz olan bir içki.
  • kuvveti yerinde, karamel kokulu terakkiperver tekel ürünü.
  • flambe edildiği zaman yüksek kaliteli bir konyak havasına yaklaşan hoş tekel ürünü.
    üniversite yıllarımızın soğuk gecelerini ısıtma alternatiflerindendir.
  • ankara viskisine benzeyen bir tadı olan içki kültürümün olmadığını gösteren alkollü içecek...
  • the world is not enough'ta kullanilmistir.
  • alkol oranına bakmadan içtiğim alkol oranına inat olan tadı sayesinde ne kadar sert olduğunu ayağa kalkınca anladığım güzel ve ucuz içecek. her ne kadar yabancı rakipleri kadar kaliteli olmasa da ucuz fiyatı sayesinde ekonomik krizlerde favorimdir. sıcak ve şekersiz kahve ile güzel giden içecek... flamble edilmesi farz olan içecek.
  • an itibariyle 16 milyonluk fiyatı ve bu fiyata oranla epeyce leziz tadıyla fiyat performans dalında gonlumuzu kazanmış tekel içeceğidir. ayrıca seveni çok olduğu kadar nefret edeni de epeyce boldur. kolayla birlikte de içilebilir*
hesabın var mı? giriş yap