şükela:  tümü | bugün
  • mttb'nin yeniden kurulduğu bir dönemde hala varolduğuna şaşırmamak gerekir.
  • su arıtma cihazı almakla ölmek arasında bir seçim sunuyormuşçasına üzerinize gelen, insanı yoran kuruluş, eğer biraz sularına giderseniz armutlu tatil köyünü görebilirsiniz.
  • adamı kazıklama hususunda aşmış pazarlama elemanlarına sahiptir. saçma sapan bir aleti size fahiş bir fiyata satabilirler. kendilerini evinize davet ettirme numarası da ayrıca zekice ve haincedir, misafirperverliğinizden faydalanıp size gecirebildiklerini geçirirler (bkz: satış), sizde "aman misafir konsepti kırmayalım" der uyum sağlarsınız, ama gecenin bitiminde kucağınızda saçma sapan bir temizlik robotu veya su arıtıcı ile kalakalırsınız.
    ama son bir şansınız daha var, kapıdan ürün satışlarında 7 günlük iade süresi. kesinlikle değerlendiriniz.

(bkz: kazık)
    (bkz: ısrar)
    (bkz: müşteri memnuniyeti)
  • yedi senedir götümüzden kan alan şirkettir. bir allah'ın belası akrabamızın referans olmasıyla beraber hayatımıza girmişlerdir. o günden beri yaka silkiyoruz kendilerinden. 2 kere geldiklerinde pahalı bir süpürge, ayrı zamanda halı makinesi tanıttılar. iyi hoş dedik alamayız dedik. bin türlü uğraştan sonra gönderdik. sonra ondan beri bir sürü şey tanıtmak için uğraşıyorlar. bir kere de su arıtma cihazı tanıttılar. biz de damacanalardan bıkmıştık, o pahalı arıtma sistemini de bir şekilde aldık. her şey zaten bundan sonra başlıyor. ondan beri götümüzü siktiler. yok armutlu tatil köyüdür, yok tanıtımdır, yok şudur, yok budur. lan lafta anlatamıyoruz. düzenli armutlu tatil köyüne çağırıyorlar. zaten orada da bir sürü masraf çıkartıyorlar. bir akrabam 700 lira gittiğinde masraf yapmışlar.

dün de aradılar. benim saf babam da ne bok olduklarını bildiği halde telefondaki kızın duygu sömürüsüne dayanamamış, kabul etmiş gelmelerini. bu sefer 2012 model süpürgeyi tanıtmak istemişler. babam da demiş, bakın almayacağız. boşuna süpürgeyi bile getirmesinler. kız da yalvarmış, yok çay içmeye gelecekler. ayrıca eşinize bir hediye de getireceğiz felan deyince, bir de kızın alacağı primden bahsedip duygu sömürüsüyle babam acıyıp kabul etmiş. dün 23:30 sularında geldiler. babam aleti açtırtmadı bile. çayını içtiler. sonra adamlar step step ilerliyorlar. babam üstüne basa basa bedava verseniz bile almıyorum dedi. hala anneler gününde yaptığımız kampanya vardı. o kampanyayı size özel aynen kabul edeceğiz diyor. babam da ne kampanyası, bedavaya bile almıyorum deyince, adamlar da diğer bölümlere geçti. bu sefer referans istediler. babam daha önce referans verdiği için ve başı biraz yandığı için vermedi. onun içinde epey yalvardılar. yok bizi işimizden ediyorsunuz. biz bugün varız, yarın yokuz. siz vermezseniz, kime gideceğiz? lan sanki yalvardık gelin diye. bir de duygu sömürüsü yapıyorlar. sonra referans işi de olmayınca. bu sefer gazeteye geçtiler. 1 aylık 15 tl gazeteye abone yapmaya çalıştılar. onda da epey yalvardılar. sonra reddedince artık gitmek zorunda kaldılar.

siz siz olun, ihlastan bedava ürün bile almayın. vallahi aramamaları için yalvarıyoruz artık. yok abi olmuyor. mikrop gibiler.
  • nerden olduysa bir arkadaş referans olmuş, üstelik telefon numaramı da vermiş(!)
    gün aşırı arayan pazarlama.
    ziyarete geleceklermiş, su arıtma cihazımı ne tanıtacaklarmış, ''almayacağım!'' dersin, ''olsun, tanışalım'' derler, ''müsait değilim'' dersin, ''müsait olduğunuz gün nedir? o zaman gelelim'' derler, üstelik olur olmaz zamanlarda arıyorlar, tam işle ilgili önemli bir görüşmedeyken oldukça ısrarla telefon çalar, bir açarsınız gene onlar, akşam saati evde yorgunluk atarken telefonu çalar açarsınız,gene onlar ve o saatte gelelim derler, pes yani(!), 24 saat çalışıyorlar anlaşılan.
    bildiğiniz yüzsüz,yapışık tipler, alacağım varsa da almam bu saatten sonra.
    o kadar bezdirdiler ki artık en son aradıkları numarayı kara listeye ekledim.
    pazarlamanın kuralları vardır, bu kadar gün aşırı aranmaz, ısrarla red edilmelere karşılık üstelik ve siz siz olun lütfen kimseye referans olup başkasının izni olmadan telefon numarası vesaire vermeyin, izinsiz numara mı verilir?
  • orta okulda babamın bana bisiklet aldığı yer. babama kızmıştım bir ton para bayılmıştı bu bisiklete. piyasanın çok çok üstünde bir fiyata almıştı adamcağız. halen içim acır.

bisikletin üstüne kocaman "ihlas" yazısını yapıştırmışlardı. ihlas marka bisiklet, mümin bisikleti.

daha sonra bisikletle tamir falan için uğraşırken jantlarda "bianchi" yazdığını gördüm ve o ne iş lan tepkisi verdim biraz daha kurcalayınca bisikletin tekerleri hariç "bisan" marka olduğunu anladım. adamlar resmen toplama bisiklet yapmışlar, fahiş fiyattan satıyorlar.

zaten benim bu olaydan sonra adamlar daha beli doğrultamadı.
  • aç gözlü haramzade bir oluşum. sofbenin plastik contasini degistirmek icin 40 lira aldilar. 5 dakika surmedi tamiri. elemana bu is allah askina 40 lira eder mi dedim. amk çocuğu, doktor da teshis koyuyo para aliyo dedi. amini siktigimin verdigi ornege bak. o doktor o teshis icin 10 sene tip egitimi aliyo. senin yaptigin ne beynini siktimin çomari.
  • kvkk aydınlatma metni doğrulama kodu yollamışlar sanki işlem yapmışız gibi. sadece bize değil bir çok kişiye gelmiş. herkes panik içinde şikayet vara yazmış ama bilsinler ki savcılığa gidip dilekçe verilmesine bakar. zamanında apartmanlara girip zillere basarlardı. kapıyı açan salak komşulardan diğer komşuların iletişim bilgilerini alıp taciz boyutunda rahatsız ederlerdi. iğrençsiniz.
  • bana da kvkk aydınlatma metni ve açık rıza onay kodu göndermiş pazarlama şirketi.

ne bunlarla, ne de temsil ettikleri herhangi bir şeyle hayatım boyunca alakam olmamasına rağmen bana ne hakla rıza onay kodu gönderebiliyorlar ? aslında cevabı belli, zamanın '' yetkili bir abi''sinin tanımıyla '' banana republic '' de yaşadığımızı bilmelerinden kaynaklanıyor.

azalarak bitmeleri dileğiyle.
  • canı sıkılan pazarlama şirketi. ıys - kvkk aydınlatma ve açık rıza onay ve doğrulama kodu göndermişler.
    hiç işim olmaması ve bilgilerime nereden ulaştıkları ayrı bir konu.

hesabın var mı? giriş yap