şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerçekte var olan, tanıtımcılar aracılığıyla satılan, halı yıkama makinesine benzeyen alet. elektrik süpürgesinden tek farkı tozları toz torbasına değil su dolu bi bölüme toplamasıdır. böylece daha hijenik bi ortam yarattığına inanılır. bu aletle halı ve koltuk yıkanır, halılar döverek süpülür- böyle deniyor- hatta kurban bile şişirilir -borusu ters yöne takılarak-.*robot olmasa da baya işe yarayabilir. fakat fiyatı el yakabilir. ayrıca tanıtımcılar alacak durumda olduğunuzu anlarlarsa bunu satabilmek için kapınızın önünde kamp bile kurabilirler.
 • rainbow temizlik robotunun başarısız bir taklidi. 1500 ytl civarında satılırken rainbowun fiyatı 3500ytl civarlarında gezinmekte. pahalı olan iyidir düsturundan yola çıkmak değil ama deneyince görülüyor ki her an bir yeri bozuluyor. kazma gibi halı tepen ucu dar yerlere, kısa halılara ulaşamıyor.
 • hem temizleyip hemide etrafa gül suyu sıkıp, her bir yeri miski amber kokusuna boğan alet.
 • garanti süresi içinde ortalama 5 kez bozulan alet. galiba bu tamir masraflarını da fiyata baştan dahil ettikleri için 1500 ytl civarına satılıyor.
 • gerçekten kasarsanız 1 ayda toz bırakmaz evde, lakin kas geliştirme aletleri gibi ilk günler coşulup sonra nadiren kullanılacağına inanıyorum. aynı zamanda temizlik hastalarının da kocasıdır bu tür robotlar.
 • bu robot - ki tam adı "aura cleanmax temizlik robotu"dur- ihlas armutlu tatil köyü'nden devremülk alanlara hediye edilmektedir. rainbow'un birçok taklidinden biridir.
  bir satış temsilcisinin belirttiği kadarıyla özellikleri şu şekilde imiş(imla hataları kendisine ait):
  "aura cleanmax dijital temizlik ve sağlik robotu:su filtrali ve hazneli calısan havayı filtre edebilen yastık minder gibi esyalarınızın içini acmadan temizleyebilen,klima,parfümleme aspiratör,vakumlama özellığine sahip aynı zamanda halı yıkaması bulunan temizlik ve sağlık robotudur. astim bronsit nefes darligi ve alerjik hastalilarin doktor tavsiyelidir taktir edersinizki elektirikli süpürgelerimiz disariya toz atiyor ve bundan dolayi da evlerde tozlar azalmiyor bununla beraber ev hanimlari sürekli sekilde televizyon,vitrin sehpalardan toz aliyorlar temizlik ve saglik robotumuz su hazneli oldugu için her seyi suya hapsediyor ve kalici bir temizlik sagliyor ayrica uzaktan kumandali olup türk malidir servis aği yaygin müşteri fabrika hatasi aranmaksizin 3 yil bedava garanti 10 yil parca garantisi vardir"
 • kendi bağlı şirketlerin birinde bünyesindeki insanların satın almak zorunda bırakıldıkları aylarca taksit ödemekte oldukları ev aleti*.
 • halı yıkama özelliğinin bir numarası olmayıp o heybetli görünüşüne rağmen hiç bir işe yaramayan , üstelik fazladan yer kaplayıp kullananların sadece elektrik süpürgesi özelliğinden yararlandıkları sözüm ona robot ..
 • bununla birlikte verilen cddeki tanıtım videosunda başrolde hande kazanova yer almaktadır. videonun bir bölümünde tüm aparatlar tanıtılır. kamera ortadaki büyükçe sehpanın üzerine odaklanır, sığmaları için sıkışık biçimde konulmuş 30dan fazla parçayı görür, "oha" dersiniz.* bu kadar da kolaydır kullanması yani; her amaç(yıkama, süpürme vs.) için aleti neredeyse 10 dakika hazırlamak gerekmektedir belirtilen parçaları takmak suretiyle.

  --- spoiler ---
  "şimdi de başka bir konuya gelelim: toz canavarları.(bu esnada iki elini omuz hizasında tutarak parmaklarını oynatır. sanırım canavarların hareket şekillerini dünyayı kurtaran adam isimli güzide filmden öğrenmiş) ben onlara toz canavarları diyorum, adları akar, yabancılar mite diyor."
  --- spoiler ---