211 entry daha
  • insan gibi çalişma şartları için el birliği ile mücadele edilmesi gerektiğini gösteren çok acı bir olaydır..
  • bu ülke insanı herhangi bir alanda herhangi bir işte ne zaman hak ettiği muameleyi görecek acaba. ben suçluların da ceza alacağına zerre inanmıyorum. bu duruma vesile olanların da zerre vicdan azabı duyacağına inanmıyorum. ola ki yargılanacaklarsa da cinayetten yargılanmaları gerekir. ulan distopik bir dünya olsa 20 saat çalıştırılmaz bir insan. allah rahmet eylesin mustafa kardeşim.
  • (bkz: dostum ihmal demişsin bu suistimal)

hatta belki de (bkz: istismar)
  • kardeşimizin attığı tweetlere baktım da biraz 19 yaşında heyecanlı bir çocuk kendince gördüğü gözlemlediği şeyleri sosyal mecralarda paylaşıyor, fikirler yürütüp yorumlar yapıyor, meraklı,istekli.. bazen şöyle düşünüyorum “hayata bu kadar bağlı en azından tutkulu bir uğraşı olan insanlar yerine boş beleş ottan saptan yaşayanlar mı ölse?”
  • çok yazık olmuş, umarım suçlular biran önce cezalandırılır.

siz siz olun gemi işi çok para kazandırıyor diye girmeyin çok tehlikeli bir iş
  • gemi stajında 52 saatlik uyuyamama süresi olmuş biri olarak söylüyorum yazılanlarda en ufak bir abartı yok. mobbingin allahını görürsünüz gemide, çalışma saati denen şey sadece kağıt üzerinde olur gerçekte chief ne zaman git uyu derse o zaman uyuyabilirsiniz, saat kurma biz seni kaldırırız derler sevinirsiniz heralde istirahat vercekler diye 3 saat sonra uyandırırlar. kumanya kötü olur, a/c çalışmaz işinden atılmaktan korkan personel ses çıkaramaz, staj bulmakta binbir güçlük çekmiş stajerler hiç ses çıkaramaz. tanklara girerken gaz ölçümü yapılması gerekir, buna göre tankta kalabileceğin süre belirlenir, stajer tanka giremez girerse de yasal değildir bu olay ama stajerler tanka sokulur saatlerce çalıştırılır, enclosed space entry formlarına baksınlar bakalım var mı o çocuğun imzası, hatta onu da bırakın doldurulmuş acaba bu formlar. doldurmazlar çünkü ne zaman iş biter tank temizlenir o zaman fake doldururlar.
    armatöründen tutun, süvarisine, ikinci kaptanına bütün sorumlularının allah belasını versin umarım hayatları boyunca hücrede uykularından uyanarak vicdan azabı içinde yaşarlar. ben 1,5 ayda dayanamayıp indim gemiden, bu kardeşimden tek farkım hala hayatta olmam allah rahmet eylesin yerin cennet olsun kardeşim.
  • (bkz: up)
  • soktuğumun sistemi ve açgözlü kodamanlar yüzünden hayatını kaybeden gencecik bir kardeşimiz. bu boktan dünyada insan hayatı işte bu kadar değersiz, yazık, gerçekten çok ama çok yazık. keşke elimizden bir şey gelse de yapsak...

ekleme : ayrıca bu bir ihmal değil, düpedüz cinayettir.
  • yorgunluktan direnci kalmamış zavallının. nurlar içinde yatsın. küçücük daha.

bir sürü yan gelip yatan kafelerden çıkmayanlar okuyun bunu.

insan bedeni dayanır mı o sıcakta o efora.
    o kadar üzüldüm ki. çalışmaya bağlı ölüm de olmayabilir pıhtı atması vs gibi. bu şekilde çalıştırılması ve o sıcak ortamda uyumaya zorlanması zaten başlı başına rezalet. vücudu dinlenir mi hiç.
    korkunç.
  • insan hayatının pul kadar değeri yok ki şu ülkede.
150 entry daha
hesabın var mı? giriş yap