şükela:  tümü | bugün
986 entry daha
 • namaz ve kurban hakkında söylediklerinden sonra alkol olayına el atmış yazar. link
 • içki de haram değil, zina teşvik primi de var, kumar zaten islamın direği, yetim hakkı yiyenin ahirette sırtı yere gelmez, tecavüzcüler için 7. kata direkt asansör var.

  iskender evrenesoğlu'na inanan, seven insan ile bu aptala inanan, seven insan aynı gerzekliğe sahip.

  biz de allah'ın ayetini satıp zengin olanların cehenneme ilk girecekler olduğunu söylüyoruz. ama en azından açık açık kur'an'da yazan şeyleri inkar etmiyoruz.

  alkol içiyorum tamam ama haram olduğunu bile bile içiyorum. sigaranın bana aşırı zararlı olduğunu bile bile içmem gibi. namaz kılmıyorum ama farz olduğunu da inkar etmiyorum. çoğumuz öyle. iman var ama uygulama yok.

  bunların imanı da yok.
 • haram ile kötünün farkını bilmeyen, alkolün cezasını kurandan gösteremeyen cahiller tarafından eleştirilen gerçek din alimi.

  alkol için kuranda kötü demediğini söylemiyor ki, kullanılana karışılamaz diyor. kendisinin kullandığını da sanmıyorum, yoksa çoktan ipliği pazara çıkarılırdı yobazlar tarafından.

  haramsa uzak dur kötüyse takıl demiyorum şimdi çarpıtanlar olur. ha haram olsun günah olsun, cinayet, hırsızlık, iftira ve zina dışında cezası olan bir eylem yok ihsan hocanın dediği gibi. aksini iddia edenler saydıracağına allahın kelamından delil getirsinler.
 • kendisine reformist bile demenin ona değer vereceğini düşündüğüm, son üç yüz yılda türeyen islamiyet ile yakından uzaktan alakası olmayan tek amaçları ehli sünnet itikadını bozarak islamın içini boşaltmaya çalışan sözde din bilgisi olan imansızlardan bir tanesidir.
5 entry daha