• köleliği onaylayan, işi gasp ve talan için uhrevi bir zemin hazırlamak olan bir ideolojiyi, sosyalizm ile birleştirmeye çalışan utanmaz ahlaksız. insan bu kadar utanmaz olunca memlekette pkk'lı olmakta asli vazifelerdendir. beyefendi bilahare bu görevi de layıkıyla yapmaktadır.
  • kuranı kerimi çalar saat olarak kullananları ortaya çıkaran şehrin öbür tarafından koşarak gelen adam.
  • (#95144745) hakkında yazılan yukarıdaki entry sebebiyle sabah sabah kafamda deli soruların oluşmasına vesile olan iyi bir insandır kendisi türkiye'nin ali şeriati'sidir.
    bir kaç sorum olacaktı; kuranı biyolojik saatimize etki edermiş gibi ayarlasak, sonradan alarmı kapatabiliyor muyuz acaba?
    saat olarak 60 dakikanın tümünü mü kapsıyor, yoksa dakika da verebiliyor muyuz?
    dakika veriyorsak sapmalar ne kadar?
  • ''paylaşacaksın, bölüşeceksin. kuran'ın felsefesi budur kardeşim. ben bunu bilir bunu söylerim, döner döner bunu söylerim. sonra demeyin ki neden hep aynı şeyi söylüyorsun? ne yapayım? kuran aynı şeyi söylüyor. bakın gelecek hafta takip edin sıradaki surede yine aynı konu var. neden? çünkü dışarı çıkın en önemli konunun bu olduğunu göreceksiniz. bütün zamanlarda bu, bütün mekanlarda bu'' diyen adam.

katılırsın, katılmazsın ama bu adam inandığı şeyleri açıkça söylemekten tereddüt etmiyor. yıllardır krt kanalında programına devam ediyor ve ulusal kanalların hiçbirine çıkamıyor kendisi...
  • ya çok büyük bir tahrifçi ya da allah'ın bir lütfu.

dedikleri çok işime geliyor. mantığını dinine uyduran değil de dinini mantığına uydurmaya çalışan biri gibiyimdir, sanırım, galiba. dinle ilgili sık kurduğum cümle, benim dinime de bu yakışır oluyor haliyle.

mesela ne diyor bu adam: islam'da 1/40 zekat diye bir şey yoktu. efendimiz ölünce dünyalık sevdalısı kabilelerin uydurması bu. aslı neydi? gelirin ne olursa olsun, ihtiyacından fazlasını muhtaçla paylaşacaksın. allah affetsin ama benim dinime de bu yakışırdı.

başka ne demiş? istanbul'un fethiyle ilgili olan hadisi herkes bilir. bu da uydurmaymış. bu hadisin ortaya çıkmasından sonra istanbul'u fetih için ilk olarak kimin harekete geçtiğini belirterek savını destekliyor.
    (detay bilerek vermedim açın dinleyin veya okuyun.)
    sahte bile olsa müslüman aleminde büyük bir motivasyon kaynağı olduğu ortada bu hadisin ama aslı gerçekten yok mu? ilk duyduğumda yok artık dedim. acaba demekten de kendimi alamadım.

birilerinin ta peygamber zamanında dini bozmak amaçlı hareketler içinde olduğunu bugünkü mezheplerin varlığından veya senin müridin, benim müridim diyen cemaatlerden anlayabiliriz.

bu adama kulak vermek lazım. doğrusu buymuş gibi değil, acaba diyebilmek için. maalesef mutlak doğruyu öğrenmenin imkanı yok artık. belki öbür tarafta. acaba...
  • "ben sizin inandığınız dinin ateistiyim. ben kuran müminiyim"
  • chp'nin suriye politikası eleştirmiştir izlemek için tıklayabilirsiniz.
  • 2000 model karl marx'ın ilahiyatçı versiyonu.
  • namaz ve kurban hakkında söylediklerinden sonra alkol olayına el atmış yazar. link
  • haram ile kötünün farkını bilmeyen, alkolün cezasını kurandan gösteremeyen cahiller tarafından eleştirilen gerçek din alimi.

alkol için kuranda kötü demediğini söylemiyor ki, kullanılana karışılamaz diyor. kendisinin kullandığını da sanmıyorum, yoksa çoktan ipliği pazara çıkarılırdı yobazlar tarafından.

haramsa uzak dur kötüyse takıl demiyorum şimdi çarpıtanlar olur. ha haram olsun günah olsun, cinayet, hırsızlık, iftira ve zina dışında cezası olan bir eylem yok ihsan hocanın dediği gibi. aksini iddia edenler saydıracağına allahın kelamından delil getirsinler.
hesabın var mı? giriş yap