şükela:  tümü | bugün
 • 2000 model karl marx'ın ilahiyatçı versiyonu.
 • "‘bu gördüğünüz nedir? bu gördüğünüz emevi dinidir. saltanatçılık padişahçılık, saraycılık. buna bakıp da sakın allahın dini budur deyip ateist olmayın. hatta şunu söyleyeyim, olmuşsanız bile caizdir. niye caizdir yahu bu allah'ın dini değil ki. zaten ben de bu dinin ateistiyim. cübbeli mesela bana ateist diyor. öyle bir din de, öyle bir allah da, peygamber de yok, tarihte olmadı. kur’an’da anlatılan senin anlattığın gibi değil ki."

  sözlerinin sahibi olan kıymetli insan. dini afyon olarak değil paylaşma, beraber olma olarak anlatıyor. cüppeli ahmetler, hatipoğulları yerine bu ve bunun gibi düşünenler olsa tvlerde toplum yapısı bambaşka olurdu.
 • tesadufen rastladigim ve birkac videosunu izledigim son keriz bukucu, sarlatan.
  tesbitim: sike surulecek akli yok ama fikir siciyor.

  tamam adam bok icindeki boncuk olabilir, ister sicar isterse yer. onlarca benzeri tv de fink atiyor. yurdumda bu cok da sasirtici degil.

  fakat beni sasirtan birsey var ki, o sorunun cevabini henuz bulamadim.

  lan bu adam cevresinde bildigin murit yapmis !!! yere goge sigdiramiyorlar.
  bonzai cekenin bile gotuyle guldugu bu ayiya sen git murit ol. olesiye savun.

  hadi yobazlar, bunu aciklasin...
 • amcık ağızlı yobazlara ağzının payını verdiği için beyinsiz sözlere maruz kalan müslüman
 • namaz ve kurban hakkında söylediklerinden sonra alkol olayına el atmış yazar. link
 • içki de haram değil, zina teşvik primi de var, kumar zaten islamın direği, yetim hakkı yiyenin ahirette sırtı yere gelmez, tecavüzcüler için 7. kata direkt asansör var.

  iskender evrenesoğlu'na inanan, seven insan ile bu aptala inanan, seven insan aynı gerzekliğe sahip.

  biz de allah'ın ayetini satıp zengin olanların cehenneme ilk girecekler olduğunu söylüyoruz. ama en azından açık açık kur'an'da yazan şeyleri inkar etmiyoruz.

  alkol içiyorum tamam ama haram olduğunu bile bile içiyorum. sigaranın bana aşırı zararlı olduğunu bile bile içmem gibi. namaz kılmıyorum ama farz olduğunu da inkar etmiyorum. çoğumuz öyle. iman var ama uygulama yok.

  bunların imanı da yok.
 • haram ile kötünün farkını bilmeyen, alkolün cezasını kurandan gösteremeyen cahiller tarafından eleştirilen gerçek din alimi.

  alkol için kuranda kötü demediğini söylemiyor ki, kullanılana karışılamaz diyor. kendisinin kullandığını da sanmıyorum, yoksa çoktan ipliği pazara çıkarılırdı yobazlar tarafından.

  haramsa uzak dur kötüyse takıl demiyorum şimdi çarpıtanlar olur. ha haram olsun günah olsun, cinayet, hırsızlık, iftira ve zina dışında cezası olan bir eylem yok ihsan hocanın dediği gibi. aksini iddia edenler saydıracağına allahın kelamından delil getirsinler.
 • kendisine reformist bile demenin ona değer vereceğini düşündüğüm, son üç yüz yılda türeyen islamiyet ile yakından uzaktan alakası olmayan tek amaçları ehli sünnet itikadını bozarak islamın içini boşaltmaya çalışan sözde din bilgisi olan imansızlardan bir tanesidir.
 • yorum yapanlar konuşmalarının % kaçını dinledi bilmem ben severek dinliyorum.
  sağda solda gözde medya kanallarında verilen demeçlerle hemen karalamayı imansız demeyi nerden ve kimden kendilerinde hak buluyorlar onu da bilmiyorum.

  -gözde tv kanallarında ağlayıp salya sümük akıtamadığı ,hurafe ve masal anlatmadığı için kimilerince imansız ilan edildiği de kesin.
  " oruç tutmak demek, hak yememek demektir ve bir ömür boyu tutulur " dediğinde -neden bu kadar yaygara koparmadınız. bunu tvde çıkan sarıklılardan salya sümük hurafe anlatanların kaçından duydunuz
  -neden çünkü hak yiyenlerin algılayamadığı bir meseleden bahsediyor.onlar için alkolun 1 damlası bile haramdır ancak hak yemek orucu 1 su damlası kadar bozmaz.
  bu ikisi arasındaki bağı da böyle kurar.