şükela:  tümü | bugün
  • varlığını "hala" belgeseliyle keşfettiğimiz güzel insan ihsan hala'nın desteğe ihtiyacı var. hedeflenen paraya yaklaşılmış olsa da, böyle bir güzel insanın varlığından haberdar olmak, maddi olamasa da manevi destek olmak lazım.
    https://www.generosity.com/…gender-ihsan-s-bathroom

alıntıdır:
    ali ihsan çolak, hepimize umut ve güç veren bir hikayeye sahip, akhisar'ın bir köyünde kendini tüm köy halkına trans bir kadın olarak kabul ettirebilmiş ve yıllardır orada bu kimliğiyle yaşayan, hayat dolu bir trans kadın!

çocukluğundan beri kendini kadın olarak tanımlayan ali ihsan, 17 yaşında izmir'e taşındı. 35 yaşından sonra hasta olan anne ve babasına bakmak için izmir'den köyüne döndü. anne ve babasının vefatından sonra babasının vasiyeti üzerine köyde kalmaya karar veren ali ihsan'ın vermiş olduğu mücadeleyi belgeselinden izlemeniz mümkün. tüm köy halkının saygı ve sevgiyle kucakladığı ali ihsan şu an civar köylerdeki evlere temizliğe giderek, tavuklarının yumurtalarını satarak ve bahçelerde çalışarak geçimini sağlıyor.

çok kısıtlı bir geliri olan ve ek msarflar için bir bütçesi olmayan ali ihsan'ın kaldığı evdeki banyo çökmüş durumda. banyosunun yeniden inşa edilebilmesi için 10.000 tl civarında bir desteğe ihtiyacı var.

bu kampanyayı ali ihsan'ın yıllardır vermiş olduğu bu mücadeleye duyduğum saygı ve ilham ile başlatıyorum. kendi çabalarıyla kurduğu bu zorlu yaşamında, ona ihtiyacı olan bu banyoyu tekrar inşa edebilecek imkanı oluşturabileceğimize inanıyorum.
  • araya kaynayıp gitmese de; hayatla bu kadar mücadele eden, azimli ihsan'a yardım edilse ne iyi olur. ilgili videoyu izledikten sonra kendini anlatışına, aradığı huzura ve çabasına çok imrendim saygı duydum. dilerim mutlu ve huzurlu bir hayat yaşar.

edit: imla
  • epi topu bir banyo insaati icin ihtiyaci olan 10000 tl'nin toplanmasi icin baslatilan kampanyadir. tamahkar bir insan olduguna yurekten inandigim ihsan hala'nin bu kadarcik bir ihtiyacini karsilayamayacaksak ne ayip bize...
    keske daha fazla para kazanmasi icin de bir destek atabilsek, belki daha cok sayida tavuk, daha buyuk bir bahce... ne bileyim, koyde yapilabilecek birseyler iste. zira koyde olmayi/kalmayi istedigini soylemisti belgeselinde, baska bir yere gitmek istemiyor. hadi be dostlar, bu kadar zor olmamali 10 bin tl toplamak...
  • 160 tavuğu ölmüş, temizliğe gittiği yan komşuları izmir'e taşınmış, çalıştığı restoran kapanmış... şu an oldukça zor durumda olduğunu biliyorum ama nasıl yardım edebileceğimi bilemiyorum. tekrar bir kampanya başlatılsa, esaslı bir destek kampanyası yapılsa ya a dostlar.

23 mayıs 2017 tarihli haber: http://www.hurriyet.com.tr/…icin-direniyor-40466944
  • desteklenmesi ve duyurulması gerektiğini düşündüğüm kampanya. halanın duru bakışları solmasın be, bir güzellik de mutlu kalsın.
  • önceki girdilerde link verilen bağış kampanyası sona ermiş. her kim ihsan halaya ulaşacak bir iban numarası yazarsa saçına kelebekler konsun, akşamı sürprizlerle dolsun.

süslenmeyi seviyormuş ihsan hala, ona bir kozmetik paketi kargo ile göndermek istiyorum. adresini bilen yeşillendirsin.

dünya senin gibi tatlış insanların yüzü suyu hörmetine dönüyor ihsan halam. bu dünyaya kattığın renklerden sakın utanma/vazgeçme.
  • ihsan hala çok durumda insan olarak yardımlarımızı esirgemeyelim. kendisiyle konuştum ivedilikle destek olmamız gerekiyor. isteyen ile konuşturabilirim bir endişeniz ve başka bir sorun varsa bana iletebilirsiniz.