şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ihsan kalkavan bjk taraftarinin sosyalist solcu goruntusune taban tabana zit (edit) mütedeyyin (edit) armator bir insandi. (edit) gür saçlı, sırım gibi bir insandı (edit) (ki sözlük moderasyonu öyle istediği için bir dizi estetik operasyon gecirmiş olabilir) kendisi bi sebepten dolayi sevilmezdi, ama sözlük moderasyonu burayı kafaya taktı mı bilemiyorum.

  kalinka nin melodisi ile "ih san kal kavan (edit) devamını hatırlamıyorum (edit)" diye tezahurat yapilirdi aleyhinde.yurdesen karahasan a yapilandan bes kat daha iyi idi.
 • paranin para zamaninda fethullah gulen zemaatine 1.5 trilyonluk arsa bagislamis mumin. ayrica 90'li yillarin basindags ile bjk'nin kiyasiya giristigi bir sampiyonluk yarisinin gecti zamanlarda bir tv programinda "yarindan itibaren tesvik primi vermeyle ilgilenecegim" turunden aciklamalar yapmistir. bir de tv'deki tartisma programlarinda sinirlenince sesi incelirdi aglayacak sanirdim...

  kalkavan soyadinin keramindan olsa gerek konuyla ilgili olabir: (bkz: sadan kalkavan)(bkz: billur kalkavan)
 • siyah beyaz bir şey giymeden o günü geçiremediğini söyleyen şahıs.
 • turkon sirketinin sahibi ailenin bireyi.
 • acayip derecede larry laffer'a (nam-ı diğer leisure suit larry) benzeyen insan. acaba sierrayla bağlantısı nerden.
 • zaman zaman faik çetinerle bizim stadyuma konuk olarak ilginç yorumlar yapan renkli kişilik
 • 14 temmuz 2004 tarihi itibariyle 11m uzunluğundaki teknesiyle 2.5 yıl sürecek dünya turuna çıkacak olan armatör şahıs. cem örter in eşlik edeceği seyahati boyunca resmi sitesinde bulunan seyir defterini güncellemekle beraber televizyonlar* ile de sık sık canlı bağlantı kuracakmış.

  (bkz: http://www.ihsankalkavan.com/)
 • vaktiyle içten üslubu, sevimliliğe teğet geçen samimiyeti ve olanca servete karşın gayet alçakgönüllü/efendice imajıyla sempati toplayan eski beşiktaş yöneticisi. rakip takımların ya da hakemlerin mevzu edildiği televizyon programlarında mümkün mertebe saygılı üslubunu bozmaz, lakin lafları sinsice çakar; "aman arbede çıkmasın" mantığının gerektirdiği ince bi ayarla taaruz ettiği cenaha bok atarken, ilerleyen dakilarda işi şirinliğe vurup, her türlü polemiği engellerdi....

  bunun kulüpte borusunun öttüğü dönemde fener'de ömer çavuşoğlu gibi bir asap sınavı, galatasaray'da ise adnan polat gibi bir ciddiyet kumkuması futbol şubesi sorumluluğu yapmaktaydılar. haliyle ali cenap ve sırıtkan bir para erbabı olarak ihsan kalkavan muadillerinin arasından enteresan bir sempati muskası oarak sıyrılırdı.

  iş dünyasındaki mahir ve müslüman kişiliğine, billur kalkavan'la akrabalığına falan kafa yordurmadan hakkında pozitiv şeyler düşündürebilen bir kişilikti...

  ne zaman ki dinci bi kanalda medyum memiş denen enterasan saçlı, asabiyeti nevrotik boyutlar sergileyen bünyeyle can ciğer kuzu sarması oldu, o an nazarımızdaki tüm artı puanlarını yedi, sindirdi... memiş namındaki oluşuma övgüler yağdırdığını, "memiş kardeşiyle" cuma namazlarına gittiğini, derin ilimsel ve manevi sohbetler yaptığını anlattığı gün duyduklarımıza, gördüklerimize inanamadık. onca zaman zeki ve eğlenceli bir insan izlenimi veren bu adama ve "memiş biraderi"ne selamet dileyip derhal kanalı değiştirdik... (brehh, brehhh)
 • cem orter'le beraber teknesi afra ile dunya seyahatine cikmis armatör.guzel tasarmli bir internet sitesi ile dunya turunu anlatmaktadir.