• dinibütün bir kişilik olduğunu öğrendiğim insan.

bu vatandaşın yeğeni faruk kalkavan, bir kızı biçti. mahkeme 8/8 kusurlu buldu. şimdiye kadar böylesini hatırlamıyorum. mutlaka bir taraf en az 8/1 kusurlu olur. düşünün artık gerisini.

faruk kalkavan ortalıklarda yok. kızın babası sinan yalçın kıbrıs'a kaçtı, ismini bile değiştirdi diyor. ihsan kalkavan, "ne kaçması yahu, koç üniversitesi öğrencisi" diyor. ama tabii ki çocuk ortalıklarda yok. hakkında tutuklama kararı da yok, karar çıksa da tutuklanacağı da yok.

neyse geçelim tüm bunları. bakın ihsan kalkavan olayı nasıl yorumluyor:
    "yalçın ailesi haklı-haksız konuştukça, kamuoyunda zengin düşmanlığı artıyor. biz kan parası vermek istedik ama aile kabul etmedi. ama mutlaka bu parayı vereceğiz. dini vecibemizi yerine getirmemizi engelliyorlar. miktarını din alimlerine soracağız. dinimize göre köpeğe de çarpsan parasını vereceksin"

ne güzel dünya ya. öldürüyorsun birisini, veriyorsun parasını. -ama alimlere sormak lazım, fazla verirsen günah-. devam ediyorsun hayata. mahkeme mi? gitmeye gerek, verdiği karara hiç gerek yok.
  • paranin para zamaninda fethullah gulen zemaatine 1.5 trilyonluk arsa bagislamis mumin. ayrica 90'li yillarin basindags ile bjk'nin kiyasiya giristigi bir sampiyonluk yarisinin gecti zamanlarda bir tv programinda "yarindan itibaren tesvik primi vermeyle ilgilenecegim" turunden aciklamalar yapmistir. bir de tv'deki tartisma programlarinda sinirlenince sesi incelirdi aglayacak sanirdim...

kalkavan soyadinin keramindan olsa gerek konuyla ilgili olabir: (bkz: sadan kalkavan)(bkz: billur kalkavan)
  • şu anda radyosport'da kasımpaşa'dan biz beşiktaş'tan onlar diye bahsetti, sonra farketti hatasını biz sizi demeyelim kasımpaşa ve beşiktaş diyelim dedi. son olarak da beşiktaş'ın üzerine oynanıyor dedi ama nafile artık ihsancım siz biz mi olduk şimdi.
  • kasımpaşa yöneticisi. olimpiyat stadında bir maç bedeli 50 bin lira iken beşiktaş'a tek maç için 250 bin lira fiyat çeken takımın yöneticisi. kendisine başkan fikret orman cezamız nedeniyle sadece kadın ve çocukların girebildiği beş kuruş kazanmadığımız maçlar için "bari bu maçlar yarı fiyatına olsun" demiş, ve bu büyük beşiktaşlı reddetmiş. tarihe not düşülsün. yarın öbürgün bu insan suretindeki sözde beşiktaşlılar kalkar beşiktaş'a yönetici, başkan falan olmaya çalışır, bu icraatları burada dursun.
  • fetö - beşiktaş - şaibeli sezonlar söylentilerine şöyle kronolojik bir bakış atmak gerekiyor:

ihsan kalkavan adının kulüpte ilk kez geçişi:
    2 mart 1990 / 1989-90 sezonunun 22. haftasında ihsan kalkavan'ın başkan süleyman seba'nın listesine girmesi kesinleşir: https://i.hizliresim.com/lb8z7z.jpg
    kalkavan listeye seba'nın parasız yönetici ilkesinden vazgeçmesi ile girer: https://i.hizliresim.com/blwvaq.jpg
    beşiktaş o sırada ikinci trabzonspor ve fenerbahçe'den 4 puan önde liderdir.

25 mart 1990 / ligin 26. haftasıdır. süleyman seba seçimi kazanır. listesinde ihsan kalkavan da vardır.
    beşiktaş o sırada ikinci fenerbahçe'nin 1 puan önünde liderdir. sezonu da fenerbahçe'nin 5 puan önünde şampiyon olarak tamamlar.

ihsan kalkavan'ın fethullah ile ilk kez tanışması:
    ihsan kalkavan 1989-90 sezonu sonunda zaman gazetesi'nin düzenlediği "yılın spor adamları" ödül törenine gider. 2005 yılında verdiği röportajda o günlerden şöyle bahsediyor:

"...o gün gittiğimde muazzam bir resepsiyon gördüm. bakanı, milletvekili, valisi, kaymakamı, bürokratı herkes orada. salona girince müthiş bir alkış koptu. bir sürü talebe lehime çok büyük tezahürat yaptı. kendimi tribünlerde hissettim. benden daha büyük tezahüratı da galatasaraylı ismail’e yaptılar. ismail’in yanına oturdum, ‘ismail bu ne iş?’ dedim. ‘hadi ben çok başarılı bir takımın başındayım, galatasaray dökülüyor ama yer yerinden oynadı ismail’ diye. ‘ağabey seviyorlar’ dedi kesti attı. o gece şaşkınlığım üstümden gitmedi. ilgileneyim ya bunlar kim, neyin nesi kimin fesi dedim..."

ihsan kalkavan daha sonra izmir'e gidip fethullah gülen ile tanışır.

28 ocak 1991 / 1990-91 sezonunun 16. haftasıdır. ihsan kalkavan beraberindeki 5 yöneticiyle beraber istifa eder. beşiktaş o sırada 34 puanla lider galatasaray'ın arkasında 2. sıradadır.

12 şubat 1991 / iki hafta sonra, yani 1990-91 sezonunun 18. haftasında beşiktaş futbol şubesi sorumluluğuna geçici olarak getirilir. https://i.hizliresim.com/jyrb6g.png
    o sırada beşiktaş 40 puanla lider, galatasaray 38 puanla ikincidir. ligi beşiktaş 69 puanla şampiyon, galatasaray 64 puanla ikinci bitirir.

27 mayıs 1991 / ihsan kalkavan 26 mayıs 1991 beşiktaş galatasaray maçından sonra görevine veda eder. maçı ve kupayı 1-0 ile galatasaray kazanır. https://i.hizliresim.com/g9w3jb.png

sonra yeniden göreve gelir. kesin tarih bilinmiyor.

27 aralık 1991 / ihsan kalkavan 1991-92 sezonunun devre arasında beşiktaş futbol şube sorumluluğundan istifa eder. https://i.hizliresim.com/md8k61.jpg
    o sırada beşiktaş 39 puanla lider, fenerbahçe 35 puanla ikinci sıradadır.

kalkavan, sonra yeniden göreve gelir. yine kesin tarih bilinmiyor.

18 mart 1992 / ihsan kalkavan süleyman seba'ya işlerinin yoğunluğundan ötürü yeni dönemde yer almayacağını söyler. https://i.hizliresim.com/md8knk.png

11 nisan 1992 / ihsan kalkavan 1991-92 sezonunun 24. haftasında görevi selim başar'a teslim eder.
    o sırada beşiktaş 60 puanla lider, fenerbahçe 59 puanla ikincidir. sezonu beşiktaş 76 puanla şampiyon, fenerbahçe 71 puanda ikinci bitirir.

beşiktaş'ın üç yıl peşpeşe şampiyonluk hikayesinde ihsan kalkavan'ın yeri yukarıda yazdığı gibidir.
    1989-90 sezonu: 26. hafta göreve gelir. beşiktaş zaten liderdir. ve şampiyon bitirir. ihsan kalkavan o sırada fethullah gülen'i hayatında görmüş değildir.
    1990-91 sezonu: ihsan kalkavan iki hafta hariç futbol şubesinin başındadır.
    1991-92 sezonu: ihsan kalkavan 24. haftaya kadar futbol şubesi görevinde kalmıştır.

fetö'nün o dönem bir takımı tutup şampiyon yapabilecek gücü olduğuna inanan aptallar en azından kalkavan'ın böyle bir nüfuzu ne kadar kullanabildiğini yukarda görmüştür. yani eğer var ise böyle bir durum, fiziksel olarak en fazla 1990-91 sezonu için söz konusu olabilir.
    ve tüm bu bilgiler bir yana, bu mevzu üzerinden beşiktaş'ın o dönemki üç (3) şampiyonluğunu şaibeli görenler kendi kendilerine 1996-2000 arası dört (4) ve 2002-2015 arası altı (6) adet şampiyonluğun da şaibeli olduğunu söylemiş oluyorlar. zira fethullah gülen ile eşşek yüküyle videosu olan futbolcular, şu anda kaçak durumunda olan futbolcular, adnan polat gibi yöneticiler bu dönemlerin erk ve oyuncuları.

hayatım boyunca galatasaray'ın, ya da fenerbahçe'nin hiçbir şampiyonluğuna şaibelidir demedim. o yıl kim şampiyon olduysa gider tebrik ederim. çocukluğumdan kalan tek eğlence futbol izlemek zaten. maçımı izler yoluma bakarım. ötesiyle berisiyle uğraşmak istemem. ama isim vermiyorum baaazı *r*spu çocukları insanı zıvanadan çıkartıyor.

daha genişi: https://medium.com/…-kalkavan-meselesi-bcc55b7bd147
  • bu adam beşiktaş'ta çok kısa bir süre görev aldı, süleyman seba nasıl bir tezgah peşinde olduklarını anlayınca da bunu kapı dışarı etti. sonra kendisi yıllarca beşiktaş düşmanlığı yapıp, bir ara kasımpaşa yöneticiliği bile yapmıştı. şimdi gelmişler arif ve diğerlerini savunmak için bu adam üzerinden beşiktaş'a saldırmaya başlamışlar. tüm amacınız kendi çamurunuzu bulaştırmak ama bunu yapamazsınız.

beşiktaş'ın içine girmeye çalıştı bu fetöcüler, o zamanın başkanı ise dik durup bunu engelledi. biz bu tarz adamları kapı dışarı etmiş bir takımız sizin gibi uefa kupasını kazanan takımın resimlerini paylaşmakta bile zorlanan bir camia değiliz. arif erdem ve hakan şükür gibi elebaşlarını emekli olana kadar baştacı ettiniz, özür dileyeceğinize bir de gelip başkalarına çamur atmayın.

edit: birkaç ayda bir bu konuyu gündeme getiren gs taraftarı fetö konusunda nasıl ortak olduklarını da itiraf etmiş oluyor. aynen fetö gibi çamur atarak kendi pisliklerini örtmenin peşine düşüyorlar. bu arkadaşlara sorun bakalım, türk tarihinin en büyük başarısı olan ve hepimizin gurur duyup çok sevinç yaşadığı o uefa kupası serüveni, bazı vatan hainlerinin yüzünden şu anda tvde gösterilemiyor bile. ben hakan şükür ve arif erdem gibilerinin vatan haini olduğunu ama asla taraftarını bu konuda suçlamayı doğru bulmamış bir adamım ama sözlükte görüyorum ki organize bir şekilde bir topluluk oluşturup kendi pisliklerini başkalarının üstüne atmaya başlamışlar. işte bunlar fetöcü taktiğidir, gerçek yüzünüzü gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum hepinize.
  • kasımpaşa-beşiktaş maçının tekrarı kesinleştı bugün itibariyle.

kendisinden delikanlılık bekliyoruz. tekrar olursa maça çıkmayacaklardı. sözünün eri mi yoksa her gün başkacılardan mı görecez.
  • bjk kongresi tarafından siktir edilen, o dönem gazetelere verdiği demeçlerde "beşiktaş'a başkan olmamı engelleyen gülen yakınlığım" diyen kişidir.
    görsel

fetö o ara her klübü ele geçirmeye çalıştı. geçirebildikleri oldu * geçiremedikleri oldu. ihsan kalkavan da, zaten milli istihbarat teşkilatından istihbarat müdürü olarak emekli olduğu artık herkes tarafından bilinen süleyman sebatarafından kulağından tutulup siktir edildi.

edit: yine kendi röportajından:

"kalkavan: o gün (kongreden bahsediyor) bütün komutanlar resmi elbiseler ile geldi. delege olanlar geldiler, en ön sıraya oturdular. 10.
    yıl marşı ile falan açıldı. ben bir an "vatan haini miyim?" dedim kendi kendime. "

o gün bu orospu evladına kendini vatan haini gibi hissettiren beşiktaş kongresine saygılar.
  • hala firarda olan, beşiktaş'ın üst düzey eski yöneticisi ve fetö suçlusu.
  • şadan kalkavan ile kuzendirler. bir röportajında okuduğum kadarı ile de billur kalkavan ile uzaktan akrabaymışlar. ne olduklarını o da bilmiyormuş.
hesabın var mı? giriş yap