şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ölürsem cenaze namazımı kılmasını istediğim adam gibi adam. keşke bütün din görevlileri bu hocamız kadar nesnel ve çağdaş olabilse.
 • türkan saylan' ı dinsizlikle, annesini müslüman olmamakla itham edenler için "allah' ın rahmeti ve mağfireti çok geniştir. hepimize yeter. herkese yeter. kimse onu kıskanmasın ne olur." gibi bir cümle kullanmış, takdirimi kazanmış insandır.

  http://www.milliyet.com.tr/…i konusma&kategoriid=15
 • türkan saylan'ın oğluna söylediği üzere, cenaze namazını kıldırmasını istediği müftü. ancak kendisi bunu namazı kıldırdıktan sonra öğrenmiş, türkan hoca'yı tanımaktadır aynı zamanda. bir de "inanç sömürüsü islam'a ve uygarliğa büyük engeldir" adlı bir kitabı varmış yeni öğrendim.
 • turkan saylan'in cenazesini kildiran, verdigi muthis vaazla bazi kesimlerin tepkisini ceken emekli muftu.
  kendisine yapilan elestirilere cevaben 'daraltilan din, tartilan iman' adli bir kitap yazmis. vatan gazetesindeki roportajindan anlasilan, okunmasi gerek bir kitap olacak.
  ve yine ayni roportajda bir soruya verdigi cevap var ki:
  ' dinimizde israf haramdir. bugun bir siyasetcinin 10 bin euronun uzerinde giysi giymesi, luks villalarda oturmasi gibi. cunku ulkemizde aclik sinirinin altinda yasayan milyonlarca insan var. bugun siyasette dini soylemler kullanan kesim buyuk paralar kazandi. is yerleri kurdu, gemiler aldi. peki ya, istismarini yaptiklari basortulu kizlar ne oldu? ancak basortusunu istismar edebilecekleri masalarda is veriyorlar onlara, o da asgari ucretten. onlar saatlerce durakta
  otobus beklerken, din istismari yapanlarin esleri 4*4 ciplerle onlari islatarak geciyor.`
 • haber türk televizyonunda hülya avşar'ın konuğu olarak izlediğim, konuşması esnasında, eşcinsellerin islamdaki yeri ile ilgili soru karşısında zor duruma düşen eski müftü.

  müftü gömleği altında; kuranda eşcinsellere kesinlikle izin verilmediğini söylerken, kişisel olarak günah olmadığını söyleyerek, islamın bu yüzyılda yetersizliğini açıkça ortaya koymuştur. fakat bunu direk deklare tabi ki de edememiştir. ayrıca türkiye cumhuriyetinin türban modasının öncüsü olduğunu pakistan, endonezya gibi ülkelere bunu ihraç ettiğinden bahsederek, 15-20 yıldan beri var olduğundan ve başbakanın yapmış olduğu velev ki siyasi simge sözünü şiddetle eleştiren ve kanımca geleceğin turan dursun'u olacaktır. dilerim kaderi onunkine benzemez.
 • asıl adı ya da soyadı diyelim, ihsan özkes olan kişi.
 • chp'nin parti meclisinde ismini görmek beni çok mutlu etti. bugünlerde chp'de gerçekten de çok güzel şeyler oluyor...
 • kemal kılıçdaroğlu tarafından chp parti meclisi listesine alınmıştır, helal olsun.
 • “tedbir, takdiri bozar” şeklinde bir söz olduğunu hatırlatıp, tedbir alınması ve islam dininin doğru anlaşılması halinde bu tür olayların yaşanmasının önüne geçilebileceğini ifade eden şahıs.

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/14831920.asp?gid=373

  i want you to picture that little girl. now imagine she's white şeklinde bir akp'linin bu lafı ettiğini düşünemiyorum.

  politikacı uyanıklıkları ile din ismtismarının kesişmesinden doğan bir şahıstır diye düşünüyorum. hiç hayırlı düşünmüyorum.

  "bir siyasetcinin 10 bin euronun uzerinde giysi giymesi" ile başlayan cümleleri kendisini kemal kılıçdaroğlu'nun alındığı fark bile edilmeyen pahalı gömleğinin arkasına getirmiştir ne hikmetse.
 • cumhuriyet halk partisinin yasar nuri ozturkten sonraki yeni fetvacisidir. yasar bey kadar pismis olmadigindan dogal bir urkekligi vardir ve baska bir parti kurmasi soz konusu degildir.