şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cem karaca $arkisi.

  ceken türk halki
  cekilen siz siz siz...
  konu,bal gibi bilirsiniz

  çöl,çöl,çöl,çöl,çöl,çöl,babo
  su yok yol yok derman yok
  kum,kum,kum,kum,kum,kum,babo
  kum gibi dert var derman yok

  vazgeçtik cennet yolundan
  olsek yunmaya suyumuz yok...de lan

  biz,biz,biz,biz,biz,biz,babo
  daha çokken sizlerden
  dur,dur,dur,dur,dur,dur,babo
  gayri yeter etme lan

  kagnilar kaza yapmazlar
  trafikten ölemem ki

  gel efendim gel gel gel
  sultanim ol gel gel gel
  gel efendim gel gel gel
  sultanim ol gel...de lan
 • resmi uyarma, dikkat cekme yazisi, protesto.
 • 'nem kaldi' albumunden.. daha sonra 'parka' 45liginin b yuzune konmustu..
 • cem karaca'nın best of albumlerine de koyduğu şarkısı...arka fondaki daktilo vuruşları daha sonra bir çok şarkıya ilham vermiştir...
 • borcunu ödemeyen alacaklıya yada parasını alarak işi gerçekleştirmeyen yükleniciye kanuni yaptırımdan önce yollanılması gereken ve borçlunun borcunu belli süre içinde ödemesi için uyarıda bulunan belge. bu belgeyi noterde siz veya adınıza avukatınız gönderebilir. icra işlemlerine ancak bu belgenin borçluya ulaşması ve işin belirtilen süre içinde yapılmaması ile başlanabilir.
 • ozellikle teknolojik aletler satan ve sonrasinda sorunlu teknik destek surecleri ya$atan, sac ba$ yolduran firmalara gonderildiginde inanilmaz sonuclar verebilen bir resmi belge. iki gun once telefonu suratiniza kapatanlarin ihtarname ellerine ula$tiklarinda "merhaba x bey, nasilsiniz?" $eklinde sizi aramasi, kar$ilarina resmi bir belge cikinca neredeyse dizlerinin titremesi ve sonucunda siritarak -ve muhtemelen di$lerini sikip iclerinden kufrederek- hakkinizi teslim etmeleri $a$irtici olabilir, ya$arsaniz donup kalmayin.
 • şarkıdaki daktiloyu yanılmıyorsam cahit berkay*çalmaktadır. güzel, politik ve hatta biraz progresif bir şarkıdır.
 • haykonun disko kralindaki yorumu surda:

  http://www.youtube.com/watch?v=yfhwtukkg0m
 • dört sayfa ek ile gönderildiğinde 110 tl fiyat biçilendir.
 • taahhüt ettiği hizmetleri yerine getirmeyen, eksik getiren kuruluşlara gönderilen kardeşim bak şu şu hizmetleri bana vermeyi tahhüt ettin ya da vermen gerekirken vermedin şu zararlara uğradım karşılığı tanzim edilmez ise yasal yollara başvuracağım yazısı. özellikle vodafone gibi hizmet veren kuruluşlardan şikayetçi olan arkadaşlar valiliklerdeki ya da sanayi odalarındaki tüketici şikayetleri bölümünden gerekli bilgileri alabilirler. ihtarnamelerini iadeli taahhütlü göndermelidirler ve bir kopyasını kendileri almalılar. 15 gün veya 1 ay içinde zararınız karşılanmazsa valilik veya kaymakamlıklardaki hakem heyetine ihtarnameniz, belgeleriniz ile giderek mahkeme sürecini başlatabilirsiniz. herhangi bir ücret alınmadan davanız takip edilmektedir.