şükela:  tümü | bugün
 • bayıldığım büyük ev ablukada yeni albüm şarkısı.fırtınayt şeklinin (bkz: hoşçakal kadar) şarkısıyla birlikte en afillileri lililileri.
 • can yakan...

  karanlıkta gürlüyor şelale
  bilen bilir, bilemez beni
  konuşmadıklarınızda gerçek değil mi
  ihtimallerin heyecanına üzülüyorum, ihtimallerin

  sırtımı verdim resimlere
  anılar telefonda duruyorlar
  peşimi bırakmıyor yükselişlerin
  her şey benimle ilgili değil ki

  ihtimallerin heyecanına üzülüyorum
  ihtimallerin heyecanına üzülüyorum, ihtimallerin

  kaybolmak işten değil ellerimde
  zeminler kıpırdıyor yerlerinde
  kendimce yol ayrımları içindeyim, içinizde
  ve ihtimallerin heyecanına üzülüyorum
  ihtimallerin heyecanına üzülüyorum
 • low-fi başlayan epey yüksek sevimlilikle devam eden güzelim şarkı. akustik zamanlarına da çok yakışacak diğer bea şarkısı. ama içindeki gitar, bas ve ritm yürüyüşü o kadar güzel ki, zeminler kıpırdıyor yerlerinde. galvaniz'in sesi ise müziğin koluna girip önümüzde salınıyor. fırtınayt'ın sabaha geçiş şarkısı. fırtınalı geceyi sonlandıran hala puslu da olsa hava güneş açtıran şarkısı. parti bitti dağılabiliriz artık.
 • bazen tam da böyle.
 • başka bir hayat, başka bir zaman, başka bir düzen mümkünmüş hissi veriyor bana.

  başımı yasladığım otobüs camının dışından, cama dokunan saçlarımı okşuyorum. kendimi ne kadar sevdiğimden haberim yok. niye ağladığımı bilmiyorum sadece. belki hissediyor ama anlamlandıramıyorumdur. sonra biraz uzaktan başka bir gözle görüp kendimi, acıyorum kendime. aman canım sen de!

  hangi benin acınacak halde olduğunu bilseydi keşke uzak benliğim. ancak bir polen, karahindibaya ne kadar sıkı tutunursa, o kadar bağlıyım hayata ve uçuşan tohumlar kadar cesur. her kopuş, yeni bir hayata dair ihtimalleri taşıyor içinde. bugün de, kopmaktan hiç korkmuyorum. yine de hüzün doluyor yüreğime, elimde değil. keşke galvaniz yanımda olup sarılsaydı bana, karahindiba!
 • aga sen nasıl bir şarkısın ya
 • dönüp baktığımızda, "ne şarkıymış" diyeceğimiz türden bir şarkıdır. bazı yerlerinde prozodik kusurlar olsa da, "ne şarkıymış".
 • üst üste 1000 kere dinlenebilen şarkı.
  en fazla sahile vuran dalga sesine ihtiyacı var.
 • "herkes aynı şeyi mi yaşıyor yoksa izleniyor muyuz?" diye düşündüren parça.

  bir kapanış yapacak olsaydım sanırım bu parçayla yapardım.

  "her şey benimle ilgili değil ki
  ihtimallerin heyecanına üzülüyorum."
 • bir yıl boyunca yaptığım şeyin adını bulmamı sağlayan şarkı. insan canı çok yandığı halde bir ihtimale bel bağlar heyecanla peşine düşer ancak yaralayıcı olan bu eylemin boşluğunun, saçmalığının farkında olmaktır. bazı acılar öyle sarsıcıdır ki ardından gelen hiçbir duyguyu salt o haliyle yaşamak mümkün olmaz. işin içine bir şeyler karışır. heyecan heyecan değil üzüntü kaynağı olmaya başlar. bir ihtimalden duyduğun heyecan için utanırsın. sana mutluluk değil acı verir. bütün duygular insanın üstünde eğreti durur. ve hepsinin anlamı dönüşür. bir çeşit zihin deformasyonudur bu. belki insan ancak böyle korkunç anlarda kendini tam olarak dışarıdan görebiliyordur. görebiliyordur fakat müdahale edemiyordur. biraz da o yüzden acıdır adı. değiştiremediğimiz için.