şükela:  tümü | bugün
 • uzun süredir kpss aleminden ayrı kalmış biri olarak gerek yayınlarıyla gerekse dersanesiyle ismini sık sık duyduğum, duyuran kpss kursu..

  merkezi

  karanfil sok. no: 29/1 kızılay / ankara olarak belirtilmiş sitelerinde..

  aradım mamafih bulamadım da niye şimdi böyle bir vakitte bunu sözlüğe yazma gereği duydum çünkü sadece yayınlarıyla degil reklamlarıyla da dikkat çekeceğe benzer!
  efenim keçiören'deki ali rıza akkan üstgeçidi üzerine asılmış branda afişimizde birbirine sarılmış iki genç bulunmaktadır. biraz tombalakça olan genç kızımız afişten isminin ahmet olduğunu anladığımız gence seslenmektedir:

  "ahmet! memur olmadan babam beni sana vermez. ihtiyaç akademi'ye git kpss'yi kazan."

  bu komik afişin dersanecilik hayatında yakaladıkları başarıya gölge düşürmemesini dileyerek kimdir nedir öğrenebilmeniz için internet adreslerini verip bitiriyorum efenim.. sağlıcakla..

  http://www.ihtiyacakademi.com/
 • izmir şubesinin, kayıt sırasında vadettiği hiçbir şeyi yerine getirmediği kpss hazırlık kursu. hocalarımız ve yayınlarımızdır bizi diğer kurslardan ayırt eden şeklinde vaaz verirler; ama kitaplar dersler başladıktan bir ay sonra gelir ve hocaları da kursta işe yeni başlamış ve ellerinde kitapları olmadan ne yapacaklarını şaşırmış tiplerdir. 7 aylık kurs süresinin en adapte olabileceğiniz bir ayı bu şekilde kaynar gider.
 • izmir şubesine hiçbir şekilde gidilmemesi gerektiğini düşünüyorum. ne kpss, ne ales ne de başka bir kurs için.
  kayıttan evvel söyledikleriyle uygulamaları maalesef birbirinden çok farklı.

  -sınıflar 15 kişiyi geçmeyecek dediler, sınıflar 20 kişinin üstüne çıktı.

  -ders programı nasıl olacak diye bir çizelge istediğimde (2. haftada), henüz çizelgelerin daha hazır olmadığını söylediler, bir sonraki hafta çizelgeleri verdiler fakat bundan 1 hafta sonra da programlarda kendi kafalarına göre değişiklik yaparak birçok kişiyi mağdur ettiler ve bunu değiştirebilmek mümkün olmadı.

  -isteyene hafta içi isteyene haftasonu denemeler yapılacak dediler, haftasonu deneme olursa halimize şükrediyoruz.

  - inanılmaz itici bir yönetim kadrosu var, ne zaman uğrayacak olsam "off yine bir öğrenci, bıktık bunlardan" yüz ifadesiyle bakıyorlar. sırf bana özel anlaşılmasın, herkese aynı tavır var.

  - istediğiniz zaman etütler olacak dediler fakat etüt dedikleri şeyi 1 gün ve belli bir saate sıkıştırdılar. yine de şükür anlayışlı bir hocamız var ve elinden geleni yapıyor. ama her hocaları için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

  şu kursum bitsin, bir daha da yolum düşmesin buraya. pişmanım.
 • avcilar ve bakirkoy subelerinin fos ciktigi dersanemsi. avcilarda ogretmenler derslere hep gec girer, kirk yilda bir etud yapilirsa bir saat gec baslar. bildirimler, duyurular ogrencilere ulasmaz... bir donemde bes on kere hoca degisir, dersler yetismez. buranin ipiyle kuyuya inilmez kisacasi.
  gitmeyin, gondermeyin derim. yayinlari guzel , o da heryerden temin edilebilir. daha iyi kurslarla dolu piyasa
  pegem var, beyaz kalem var. ya da evde calisin daha iyi.
 • izmir ihtiyaç akademi versiyonu 2013 ortasında kapatılan dershane. yuh yani. 4 milyon nüfusu olan bir ilde dershane kapatacak kadar aciz mi kaldınız? an itibariyle yerinden kontrol edilebilir şurada
 • öncelikle ticari itibar vs diye bu entryi silecek kişinin yedi ceddini sikeyim.

  eskişehir şubesi,

  1- ders saati değişir mesaj atmaz, numaranı dört (4) kez yazdırırsın ama o anasını siktiğimin mesajı gelmez.
  2- dönem başında yanlışlıkla kayıt yaptırdığın dersin ücretini iade etmez, kayıt sırasında nerdeyse 200 lira aldığı dersin iadesi 50tl
  3- hocalar yoldan toplamadır, kimsenin ne bok yediği hakkında fikri yoktur.
  4- kantinini ortaklardan birinin karısı işletir kol gibi fiyatları vardır.

  aklınız varsa gidin evinizde çalışın bunlara para kaptırıp hem paranızdan hem ruh sağlığınızdan olmayın.
 • atanınca "o yol iz bilmediğiniz yerde bi sıkıntınız olursa çekinmeyin, en yakın şubemize gelin yardımcı oluruz." diye tebrik mesajı atan kpss kursu.

  yukarıdaki entrylerin aksine ingilizceci olarak ben edirne ihtiyaç'tan gerek öğretmen kadrosu gerek online dersleri gerek kaynak kitap bakımından çok memnun kaldım. gidecek olanlara tavsiye ederim.
 • ales için kaynak kitap olarak kullandığım yayınları iyi olunca kpss kursu için de düşünmeye başlamıştım ama okuduklarım hiç iç açıcı değil. ilk denemem olacağı için evde çalışmayı da gtüm yemiyor, süre kısıtlı. cehalet mutluluk getirir hesabı, keşke hiç okumasaydım buraları.*
 • 2012 yılında zümre başkanlarının her biri başka yere gitmiş dershanedir. o dönemki zümre başkanları, hocaları ve yayınlarıyla kazandırırdı. kazandırdı da... şimdi ne halde bilmiyorum.
 • tokatta var olan subesinin de allaha emanet oldugu kurum..vatsap uzerinden ders saati degistirmeler,rahat genis hareketler,kraldan cok kralcilar alayi burada...adam senden 8 aylik senet alir ama dersleri 4 ayda bitirir sonra kalkar dinden imandan bahseder? geri kalan 4 ay hocalari piyasada yoktur nerde olduklarindan kimsenin haberi yok...

  beni tanidin dimi müdür?