şükela:  tümü | bugün
 • kurucusu mert fırat olan sosyal sorumluluk platformu.
 • nakit yardımları kabul etmeyen oluşum. bilinirliğinin artması için biraz daha fazla duyuru ve tanıtım çalışması yapılmalı. görmeyenler için sayfa linki: http://ihtiyacharitasi.org/
 • suan mert firat ve sitenin diger kurucularindan dinledigim site amac cok guzel insanlar hevesli , digerlerinden ayrilan yani paranin degil ihtiyacin konusulmasi.
 • "derdimiz; ihtiyaç sahibini aktive etmek. ona mağdurmuş gibi, ihtiyacı karşılayanlara da iyilik yapıyormuş gibi hissettirmemek gerekiyor. ihtiyacı karşılayanın bir şey bahşetmediğini, tam tersine yarın onun da ihtiyacı olabileceğini düşüncesiyle hareket etme; ihtiyaç sahibinde de ben bunu aldım, yarın ben ne yapabilirim düşüncesini yaratmak istiyoruz. çünkü insanlar birbirini pasifleştirip bir şeye yapamaz hâle getirebiliyor. bir ihtiyaç karşılanırken, o sürecin nasıl bir psikolojik altyapısı olduğu konusu, bir bilim dalı gerçekten. bir insanın ihtiyacını karşılarken onu pasifleştirebilirsin, muhtaç bırakabilirsin. ihtiyaç haritası biraz da bununla ilgili, “şimdi ben ne yapabilirim?”."

  kaynak
 • kul-la-nın. allahaşkına kullanın. nolursunuz kullanın arkadaşlar ya. doğuda botu olmayan çocuklardan tut iç anadoluda kitabı olmayan kütüphanelere, iş arayan öğrencilerden tutun da 'mimarlık öğrencisiyim, ders gereçlerimi alsanız yeten' diyenlere, sokak hayvanları için mamadan tutun sokak çocuklarına kıyafete kadar toplasanız toplasanız aylık sigara masrafınızın yarısı, ya da ne bileyim, dışarıya bi rakıya gittiğinizde ortaya döktüğünüz para kadar, belki de çok daha azı kadar ücretlerle insanların ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz şükela bir oluşum burası. yalnızca materyal desteği olmak zorunda değil, tamamen kabiliyetlerinizi kullanarak da, örneğin bir sosyal girişim projesine destek olabiliyorsunuz, artık ilan ne üzerine ise. üstelik sadece ihtiyaç listesine göre değil, elinizden çıkarmak istediğiniz destekleri de girebiliyorsunuz.

  paranız yoktur, kötü bir dönemdesinizdir, ya da öğrencisinizdir mesela ama yardım edemediğiniz için üzülüyorsunuzdur. üzülmeyin! hayat güzel, kuşlar uçuyor, sizi düşünen sosyal girişimciler de var... size de ihtiyacımız var! (bkz: zumbara)
 • çok alakasız bir yerden karşıma çıkan oluşum. benzeri vardı (birsilgibirkalem ) ama ihtiyaç haritası'nda hayvanlara da yardım edebiliyorsunuz. web sitesine girdiğinizde nasıl çalıştığı çok güzel anlatılmış . her şey çok net. kurucusu ve sözcüsü mert fırat olduğu için hiçbir şüpheye yer kalmıyor zaten.
 • az once izmir toplantisina katıldığım kurucuları çok bilinçli olsada katılımcıları uzaktanda olsa konuya alakaları olmayan sosyal masturbasyon tadın da bir güruh olandır.

  sorular soruldu ama her soru gayet ayrıntı lı sitelerinin sss bölümünde fevkalede anlatılmıştı. kimsede biz buraya geldik ama bir siteye bakalım bunun olayı maksatı işleyişi nedir diye incelememiş.anca ona alkış buna alkış. biraz bilgi biraz okuma bu türk insanı icin ne kadar zor.

  özetle kendilerini kutluyorum.ama gelen yapay ilgili arkadaşları kınıyorum. gidin birşeyler okuyun.
 • dört kurucu ortaktan birinin mert fırat olduğu güzel proje. bölge bölge ihtiyaçlar haritada belirtilmiş. ortada hiç bir para akışı yok. mert fıratın olması benim için yeterince güvenilir kılıyor bu projeyi. daha çok kişinin duyabilmesi için paylaşması benden up sizden.
 • çevremdeki insanların bilgi sahibi olması için çabaladığım proje. insanlık adına bir şeyler yapmak isteyen herkesin ilgilenmesi gereken proje. çorbada sizin de tuzunuz olsun efendim.
 • eksi'de daha cok yer almasi gereken bi site, gercek bi (bkz: ihtiyac haritasi)

  nedir, ne degildir diyenleri suraya alalim

  adettendir, (bkz: kurucularindan biri mert firat) *