şükela:  tümü | bugün
  • oyuncu mert fırat tarafından kurulan ve insanların dayanışma içerisinde çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesini hedefleyen site. açılalı daha iki gün olmuş. çevredeki birçok ihtiyaç sahibi, bir sürü sosyal sorumluluk projesi ve sayısız yardım çağrılarını derli toplu bir şekilde daha etkin hale getirmek amacındalar.

sitede nakit destek kabul edilmiyor sadece ihtiyacın karşılanması gerekiyor. ayrıca gönüllülük esasına göre ders verme gibi işler de yapılabiliyor. toplumsal dayanışmanın sosyal medya sayesinde arttığı ve öneminin anlaşılmaya başladığı son dönemde; bu iyi niyetli girişimin başarılı olacağını umuyorum.

neyse ki düşünceli, paylaşmayı, dayanışmayı seven, iyi kalpli insanlar hala var ve boş durmuyorlar.

ihtiyacharitasi.org
  • hem fikir olarak hem sosyal sorumluluk anlamında başarılı bulduğum girişim. umarım uygulaması da başarılı olur. başlatanların ve gönüllerin şimdiden yüreğine sağlık.
  • çok faydalı bulduğum bir proje. ancak ünlülere daha çok duyurulmalı ve para akışına da el atılmalı. ihtiyaç belirtene destek olmak isteyen biri kendisi uğraşmak istemeyip para yardımı yapabilir siteye. admin de ihtiyacı karşılayabilir böylelikle. faturayı da mail atar v.s
  • okullara resmi yazı ile duyurulmuş olan site. bu şekilde daha da yaygınlaşacak, ihtiyaçlar daha iyi duyurulacak. çünkü meb'in okullara ne kadar yardım yapabildiği de ortada.
    gönüllü olarak katılın, hatta buradaki ihtiyaç kampanyalarını da oradan da duyurun, bir şekilde yardım etmeyi kolaylaştıran şeyler var dünyada.
  • güzel ve faydalı bir oluşum.
    yukarılarda kalmalı.
  • bir başka suistimal edilmesi beklenen oluşum.
  • işlevi itibariyle oldukça faydalı işler üstlenen platform. sosyal devlet düzeninin tam olarak oturmadığı ülkemizde eksiklikleri kapatmak adına önemli işlere imza atabilirler. platform hakkında ayrıntılı bir bilgiye sahip değilim ancak internet üzerinden yaptığım kısa araştırmada haklarında olumsuzluk barındıran bir yoruma rastlamadım.

internet siteleri dışında twitter ve facebook üzerinden takip edebileceğiniz hesapları da mevcut.
  • çok başarılı bir fikrin eseri. özellikle okullardan gelen ve/veya aciliyeti bulunan ihtiyaçların takip edilmesi gerekiyor. elinde imkanı olanlar, yeterince şanslı doğmamış/olmamış olanlar için elini ne şekilde koysa taşın altına iyidir. bu; ideal olarak, temelli bir değişme/gelişme için örgütlülüğe inanarak, uzun vadede toplumun, sistemin dönüşmesi ile olur ama akut durumlar için bir yaraya merhem olmak inceliğini gösterenler de lazım. hayhuyda kaybolup gitmeyen, sadece kendini yahut en iyi ihtimalle kendinden olanı değil; başkalarını da önemseyenler lazım... çok lazım hem de; bunca egoizmin, sömürünün, zulmün ve cehaletin ortasında.
  • şu an itibariyle;

istanbul, 137
    diyarbakır, 116
    muş, 99
    gaziantep, 85
    şırnak, 82
    izmir, 62
    ankara, 51
    türkiye toplamı, 1784 ihtiyacın işaretlendiği,

düşünenlerin aklına sağlık dedirten web sitesidir.
    ihtiyacharitasi.org
  • mert fırat işin içindeyse bir adet keleş ve az kullanılmış, kepenkten sekmiş molotof kokteyli açığını kapatabilirim.

hep sessiz adamı oynaması gereken oyuncu bozuntusunun dahlinde gerçekleşen proje.