• iyi kelimesini kısaltmak için kullanılan bir kelime. çok akıllı bir arkadaşımız bulmuş olmalı, hayatımız kolaylaştı
  • romen rakamiyla 2.
  • japonca'da iyi anlamina gelen kelime.
  • kil olunan bir durumda bahsi kapatmak icin kullanilan 2 harf..

x: blablalbalbal ?!?!?!
    y: ii...
  • başlı başına bir doktora tezi olarak irdelenebilecek bu hiper kısaltma, analiz sonuçları itibariyle konunun uzmanlarını dahi yorumlanması oldukça zor kaotik bir yanılgılar sinsilesi içine itebilir. bu kısaltmayı kullanan kişinin ruhsal analizi sürecinde deneğin "iyi" kelimeciği içinden y harfini çıkararak sevimli görünmeyemi çalıştığı yoksa hakkaten y harfinin klavyedeki yer itibariyle erişilmesi oldukça zor bir bölgede olması nedeniyle vücuttaki adenozin tri fosfat kullanımını gereksiz yere arttıracağından kelimeden atılmasını mı amaçladığı gerçekten analist için yorumlanması zor bir kaostur. diğer yandan türkçemizde yer alan bazı harfleri kullanamayan ve halk arasında "peltek" olarak tanımlanan insanlar arasında yapılan bir araştırmada "h, ş, s, r ve k" harfleri dışında telafuz edilemeyen bir harf olmadığı görülmüş ve bu konuda ali rıza binboğa tarafından 1928 yılında ortaya atılan kuram çürütülmüştür. "o kadar çok yoruluyorum ki çalışmaktan inan y harfini yazmaya taaakatim yok" şeklindeki yaklaşımlara ise "o zaman bu cümleyi nası yazdın eşşşek" şeklinde cevap vermek bi analiste yakışmasa da araştırma açısından pek de anormal bir durum değildir. çünkü belki de "ii" bi eşeğin anırma efekti de olabilir. doç.dr.piraytin geçtiğimiz sene almanya'nın badın badın şehrinde verdiği "kısaltma yapmanın aaadapları ve meteorolojik hadiseler" konulu panelinde kullandığı bir cümleyi unutmamak lazımdır: "giden y gider kalan i' ler bizimdir fakat eşeklik baki kalır"
  • insufficient intelligence.
    daha gelişmişi için (bkz: ai)
  • sonuna eklendigi şeyin 2. versionu oldugunu belirtmede cok yetenekli 2 harf..
  • chat iyi'si.
  • latincede eo fiilinin "gittim" manasına gelen geçmiş zaman hali.
    [indicativus, vox activa, perfectum, singularis i. kişi]

ayrıca belirtmeli ki; bu halin ivi şekli de vardır. mesele eo,ire fiilinin perfectum gövdesini v ile bitirip bitirmemek arasındadır. ikisi de doğru.
  • iyinin yerine kullandığında can sıkıcı bir cevaba dönüşen, de get anlamı taşıyan harfler/ünlüler.
hesabın var mı? giriş yap