şükela:  tümü | bugün
 • artık mezunlarına hiçbir şey vaat etmeyen fakültedir. ve de yatırım gerektirmediği için her üniversitede en kolay açılan, en çok öğrenci alınan fakültedir. mezun adayları parlak gelecek hayali kurarlar. bazıları ceo olacağını sanır. da genelde pek öyle olmaz. okulda iken kişinin kendini geliştirmesi ve/veya desteklemesinin olumlu etkisi olan durumlar vardır. ama olmayabilir de. mezun ve mezun adayları kpss kölesi yapılmışlardır. ama kpss a ile ne kadar kadro olabilir ki değil mi? olmadı b'den deneyip o da olmazsa c diye bir sınav alanı icat etmeye çalışmak mümkündür. (gerçi a'dan girince b hakkı kaybediliyor artık sanırım). yazıktır bu çocuklara. üretimi olmayan, mühendisliği inşaat mühendisliği ve onu destekleyen alanlarla sınırlı olan bir ükede bu kadar çok idari bilimci ancak ve ancak üniversite mezuniyet oranını yükseltmek için eğitilir. biz de bu ülkeye gelişmiş ülke demek için her türlü taklayı atarız. nasıl olsa körler ve sağırlar birbirini ağırlar gibi güzide deyimlerimizle kendimizi kandırabiliriz.
 • ks. iktisadi ve idari bilimler fakultesi..
 • (bkz: deü iibf)
 • artık susmaması gereken fakültedir. o halde buyrunuz:
  https://www.facebook.com/…9/681575558584180/?type=1
 • iki yıldır, özellikle bazı taşra üniversitelerinde işletme ve iktisat bölümlerinde doluluk oranları azalmakta. hatta bazı üniversitlerin varsa ikinci öğretimleri kapatılmakta. bu süreç böyle devam ederse, her yere deli gibi iibf açılmasının sonuçları olarak, fakültelerde bölüm kapatılmalarını görmeye başlayacağız.

  iibf çok da lazım olmadığından, su akıp yolunu buluyor.
 • okurken kişisel gelişime önem verilmesi ve eğilimler doğrultusunda bir hedef belirlenmesi durumuna, mezun olduktan sonra gayet iyi yerlere gelinebilecek olan fakültedir.

  tabi örgün öğretim olması gerekir.

  (bkz: anadolu üniversitesi işletme mezunuyum)
 • üniversitenin tiki ihtiyacını (ne yazık ki) karşılayan, olması gerektiğinden çok daha az dolu insana sahip fakülte.
  aslında lafı çok gevelemeye gerek yok bildiğin adam gibi kız yok lan fakültede, varsa da ben görmedim. bi günüm geçmiyor ki berkcan napmış yeni q7 mi almış öğrenmiyim, fulyasu ne giymiş haberim olmasın. vakıf üniversitesinde okumamın da katkısı var tabi. koduklarım otostop çekme gafletinde bulununca da almıyolar, daha bi hızlı gidiyolar zaten valla cinnet geçircem bi gün baltayla gircem fakülteye armaniler içinde kollar, ray ban gözlüklü kafalar uçuşçak havada o olcak. tepkiliyim sözlük
 • girdiğin ve mezun olmakta zorlanacağın hesap makinesiz dolaşamayacağın güzide fakültedir