şükela:  tümü | bugün
  • desteklediğim kampanya. hukuksa hukuk, eğitimse eğitim, donanımsa donanım. serbest piyasa değil mi, en iyi olan kazansın.

edit: trollemek veya provokasyon için açılmış bir başlık değildir, ciddi bir taleptir. türkiye’de iktisadi ve idari bilimler fakültesi (iibf) mezunları idari hakimlik yapabilmektedir, haşim kılıç dahil bazı anayasa mahkemesi başkanları iibf mezunudur. iibf bölümlerinin bazılarında yoğun bir hukuk eğitimi vardır ve yargıçlık yapabilen birisi avukatlık da yapabilmelidir (belli kıstasları sağlaması kaydıyla). hukuk fakültesi mezunları iibf’lilerin yaptığı her işi yapabilirken iibf’lilerin de avukatlık yapabilmesi -bence- gerekir.

edit 2: zamanında puanı en iyi hukuk fakültesine hayli hayli yeterken iibf yazmış ve okumuş bir yazarın girdisidir. “hukuk okusaydın o zaman madem” diyenler haklı olabilir ama zamanında bazı iibf / sbf’ler hukuk fakültelerinden bile popüler ve puanları yüksekti, bilenler bilir (şahsen avukatlık yapma gibi bir isteğim yoktur ve birikimim de buna yeterli değildir).

işbu başlık konu tartışılsın diye açılmıştır.
    avukatlar ve tüm hukukçulara saygımız sonsuzdur. türkiye’de halen eğitim kalitesi çok yüksek sbf / iibf (fakülteleri) vardır, bütün iibf’leri aynı kefeye koymak doğru değildir. iibf’lilerin -olur da- avukatlık yapması ne kadar yanlışsa hukuk mezunlarının da kaymakamlık, mali müşavirlik, kamu yöneticiliği vs. alanlar da çalışması o kadar yanlıştır.
    seviyeli tartışıp görüş belirten herkese teşekkürler, saygılar.

edit 3: sn. istanbul barosu başkanı konuyu twitter'a taşımış.
  • desteklediğim ve arttırdığım kampanya 5 kilo bal sadece 100 lira kampanyasıda güzeldi bu da tıpkısının aynısının benzeri gibi doktor, mühendis, mimar, rock yıldızı ve acil tıp teknisyeni de olabilmelidir. eğitimse eğitim, donanımsa donanım. serbest piyasa değil mi, en iyi olan kazansın. hodri meydan!
  • iibf mezunu biri anayasa mahkemesi başkanı bile olabilirken şimdiye kadar yapılmamasına şaşırdığım talep.
  • sen bütün şıkları a olarak işaretle barajı zor geç sonra avukat olmak iste
  • zaten bir dünya hukukçu işsiz, bir de üstüne kat ve kat işsiz iibf mezunlarını da eklersek, bir iibf mezunu olarak ve 3 yıldır işsiz olmama rağmen her günümü kurtarmış olmanın verdiği rahatlıkla desteklemediğim hede hödö. gidin günü kurtarmayı öğrenin.
  • lan aklıma mehmet metiner geldi ilk entryi okuyunca.
  • yetmez mühendislik ve doktorluk hakları da verilsin diyerek desteklediğim başlıktır

hatta psikolog hakları da verilsin diyeceğim de, fiilen yaşam koçları o hakları çoktan gasp etti
  • sen kalk, hukuk başlangıcı dersini zar zor ver, sonra da "sistem beni avukat yap allahsız" diye ağla.

tanım: aç tavuk talebidir.
  • iibf ne amk?

ingilizce bilmeyen adamı konsolosluğa atadılar, yetmedi ingilizce bilmeyen karısına da yurtdışı görevi verdiler. iibf (iibf ne amk) mezunlarını mareşal yapsalar yeridir.