• iisreset yemediği zaman işletim sisteminizi restart etmenizi gerektiren amına koduğumun çocuğu
  • eğer kurarken doğru cd takılı olduğu halde "setup can not copy the file staxmem.dl_" hatası alıyorsanız command line'a geçip "esentutl /p %windir%\security\database\secedit.sdb" komutunu çalıştırıp onay vermeniz yeterlidir. bu sayede hasar görmüş olan secedit.sdb dosyası tamir edilmiş olur...
  • "unix kullanmak zor" diyen adamı bununla ıssız bir adada bir hafta bırakırsanız apache'nin gözlerinden öpermiş diyorlar...
  • bugları ile ünlenen server. bu kadarda kötü olamaz ya.
  • http://news.netcraft.com/…08_web_server_survey.html

adresinden görebileceğiniz gibi 4 ay içinde apache'yi geçememiş web server'dir. ileride olur belki tabi ama henüz değil.
  • sayesinde cümle alemin hacker olduğu yönetimi kolay katlanması zor webserver
  • windows xp service pack 2 yi windows update ile indirip kurduktan sonra kaldırıp tekrar kurulamayan hede
  • kıs. ithal ikameci sistem
    (bkz: ithal ikamesi)
  • sanırım pek de stable olmayan bir web serverdır. durduk yerde çöker, hayır sorun çökmesi değil - bütün web serverlar çökebilir ona bir şey demiyorum, ancak bre insan evladı insan kibarlıktan olsun bir log atar "şu oldu bu oldu öldüm ben" diye. durum şu: çat telefon gelir crystal reports çalışmıyor diye. gidersiniz bakarsınız aspxler çatır çatır gelmekte, crystal reports bana mısın dememektedir, tıkladığınızda waiting diye kalmakta, session düşmesinden sizi anasayfaya yönlendirmektedir yazılımın kontrolünden ötürü. siteyi başlatırsınız yeniden, başlar, iis'i yeniden başlatmaya çalışırsınız... pattadanak "yeniden başlatamıyorum" hatası gelir - işin abuk kısmı tüm bunlardan önce windows'un hata loglarına bakarsınız bir halt yoktur, tertemizdir sistem. iis çökmüştür ama kendisinin çöktüğünden haberi yoktur. server'a restart çakarsınız hop düzelir... niye bozulduğu, niye düzeldiği konusunda soru işaretli bir biçimde kalırsınız monitör başında....
  • hay allah, yine apache'yi yakalayamamis.. oysa soz vermisti 4 ay icinde gececekti.

http://news.netcraft.com/…es/web_server_survey.html
hesabın var mı? giriş yap