şükela:  tümü | bugün
 • c64 tarihinde belki de en iyi bilinen cracking grubu. onlarin intro'larini bir oyunun basinda gormemis olan yoktur herhalde. grup 80'lerin sonunda tonla release yapmistir ve daha sonra talent grubuyla birlesmistir. excel, just ice, tridos gibi cok bilinen isimleri bunyesinde bulundurmustur.
 • (bkz: ikari talent) (bkz: talent)
 • tükenmeden (bkz: ikari warriors).
 • japoncada öfke, nefret
 • commodore 64 (bkz: c64) oynamış her türk çocuğunun hotline ile beraber oyun açılışlarında en çok okuduğu isim. nostaljik bir değerleri vardır doğal olarak, c64 günlerine götürür insanı.
 • jp. capa
 • --- spoiler ---

  bir adam vahşice bir evli çifti öldürür ve arkasında ise onların kanıyla yazdığı "ıkari" (öfke) kelimesini bırakır. katil estetik operasyon geçirir ve kaçar. japonya'nın 3 farklı konumunda yabancı bir adam belirir. insanlar bu yabancının katil olabileceğinden şüphelenir. liman bölgesi, chiba'da yohei maki balıkçılık yapmaktadır ve aiko adında bir kızı vardır. aiko tetsuya tashiro ile çıkmaya başlar. yohei tetsuya'nın katil olabileceğinden şüphelenmeye başlar çünkü onun sahte isim kullandığını fark eder. tokyo'da, gay bir erkek olan yuma fujita bir reklam ajansında çalışmaktadır. naoto onishi ile tanışır ve birlikte yaşamaya başlarlar. fakat bir süre sonra yuma, naoto'nun katil olabileceğinden şüphelenmeye başlar. okinawa'da, ızumi komiya ve annesi ıssız bir adaya taşınırlar. bir gün ızumi yürüyüşe çıktığında shingo tanaka ile tanışır. shingo yalnız bir gençtir. ızumi shingo ile yakınlaşmaya başlar fakat shingo, ızumi'den kendisinden kimseye bahsetmemesini ister.

  --- spoiler ---
 • cinayet ve polisiye ağırlıklı bir senaryo bekleyenleri yanıltabilecek bir japon filmi.

  zira film, insanların birbirine olan "güven"i üzerine daha çok.

  ve aklınızda pek çok soru işareti oluşmasına neden oluyor.

  hiç tanımadığın birine nasıl güvenebilirsin?

  hatta, tanıdığını düşündüğün birini "gerçekten" tanıyor musun?

  birine güvenebilmek için ne kadar süre geçmesi gerekli?

  bir ilişkide güven azdan çoğa mı gider yoksa çoktan aza doğru mudur yolculuğu?

  insanların geçmişini kurcalamak mantıklı bir eylem midir?

  yoksa, sizinle olduğu süredeki davranışları mıdır önemli olan?

  yapılan haksızlıklara karşı sessiz kalmak, o haksızlığı gerçekleştiren kadar suçlu olduğumuzu göstermez mi?

  izleyin bence.
 • tür olarak gizem,gerilim ve dram olarak söylensede, psikoloji ve dram yönü son derece ağır basan film. aslında film üç farklı hikaye, üç farklı hayat hikayesi üzerinden gidiyor. bence bu hayat hikayeleri yalın, gerçekçi ve çarpıcı olarak güzel yansıtılmış. sosyal yaşam ve adaletteki yozlaşmaya da dokunduran, hayatın bazı gerçeklerini gözler önüne seren etkileyici bir dram olmuş. gizem yönü her ne kadar ağır basmasa da bunu çok hissetmiyorsunuz çünkü karşınızda sizi içine çeken, empati yapmanızı sağlayan üç hikaye mevcut. buna rağmen son 20-25 dakikaya kadar cevapları saklı tutan bir film var.

  kesinlikle bir suç, polisiye filmi değil. bence iyi ve çarpıcı bir psikoloji/dram filmi. eğer gerçeklik,dram,yalınlık, empati, her şeyi bütün çıplaklığı ile karşınıza koyan ve bunun yanında biraz gizem istediğiniz bir film arıyorsanız, ikari kesinlik bu konuda etkileyici bir film olmuş.
 • haddinden iyi film