şükela:  tümü | bugün
  • m.t. adlı bir yazarın 4 temmuz 2017 tarihinde piyasaya sürdüğü türkçe roman.

yazar kimdir bilmiyorum, twitter'da unzaptable adıyla yazan bir kullanıcı sanırım. ekonomist olabilir kendisi, türk ve dünya piyasaları hakkında tutarlı ve isabetli yorum ve öngörüleriyle tanınıyor. önümüzdeki dönemde bilimin çok hızlı ilerleyeceğini ve bunun kıyametin bir adım öncesi olduğunu ifade ediyor.

dili bazen fazla ağdalı ama yine de güzel. okunası bir kitap muhtemelen, okunacaklar listeme ekledim şimdiden. yazar hakkında bilgi edindikçe ve kitap okunduktan sonra editlenecek umarım bu entry.
  • uzun zamandır okuduğum en sürükleyici kitap. okuyunuz okutunuz. yakında başımıza neler geleceğini öngörebilirsiniz.
  • hakkında entry girilmemiş olmasına şaşırdım.

3 kitabı bulunan bir serinin adıdır. genelde kitapçılarda bulunmuyor kitap, internetten sipariş verdim ben. şuan 2. kitabı okuyorum.

ilk iki kitapta kahramanımızın gözünden bir olay örgüsü anlatılıyor ancak bu bir macera kitabı değil. yazar; teknoloji, big data, internet, zaman, küreselleşme ve benzeri kavramların altını dolduruyor. geleceğe dair zihninizi netleştirecek bir kaynak olabileceği gibi zamanımızın popüler kavramlarının da anlamını ve önemini anlatıyor.

yazar anonim olarak yazıyor, gerçekten enteresan bilgiler yığınına sahip ve değişik bir şekilde aktarıyor bunları, kendisinin twitter hesabını da inceledim(unzaptable), enteresan kafalarda bir kişi, tanışmak isterdim.