şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ikbal)

tesisleri afyon'da bulunan piyasanın en iyi sucuklarını üreten (bana göre) firma. nazar değmesin efendim 4 sene önce tanıştım o zamandır gönül rahatlığıyla afiyetle yiyoruz. ayrıca ikbal sucuğun alternatifi cumhuriyet sucukları dır fakat ikbal in bir tık altıdır zannımca.
  • bakanlık denetimi sonucu hileli iş yaptığı tespit edilen firma.
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27473666.asp
    http://www.tarim.gov.tr/…ular/kamuoyuna _duyuru.pdf
  • hürriyet'in haberine göre sucuklarında sakatat çıkan firma
  • kilosu 15-20 lira değildir, merkezi afyon'da bile en kötü kilosu 32-33 liradan*sakatat içeren sucuk satmıştır...

ayıptır, günahtır... son zamanlarda tercih etmesem de, bir afyonlu olarak övünç kaynağından ziyade ikbal artık gözümde utanç kaynağıdır...

kısa zaman önce ikbal gurme diye çıkardıkları ve fiyatı geleneksele göre oldukça pahalı olan sucuğu gördükten sonra iyice kıllanmıştım zaten...

afyon'da bir ahmet ipek'ten sucuk alıyorum, inşallah onlarda böyle bir şey yoktur...

ekleme: ikbal hakkında evvel zaman yazdığım bir entaridemek ki münecim şeyi değil, harbi dana pipisi yemişim ;(
  • performansları ve iş yapış biçimleri ikbal vadeden firma.
    yakında siyasi parti kurarlarsa ortalığın tozunu bile atabilirler.
  • bakanlık denetimi sonucu sucuğa sakatat kattıkları anlaşılmış. etin kilosu 25 lira iken o sucuğu 20 liraya satıp enflasyon verilerini dipte tutarken iyi, sucukta sakatat çıkınca fena! ya ne olacağıdı?

o değil de, herkes üç maymunu oynuyor kodumun memleketinde!
  • zamanında sucuk dönerlerini ve sucuklarına bayıla bayıla yediğim firmaydı. artık yanından bile geçmem.
  • para hırsıyla bir marka nasıl yokedilir ornegi olan firma. tez elden batmasi dilegiyle.
  • maret sucuklarından başka bir tercihim olmadığı için, yiyenleri düşünsün dediğim sucuk. ucuza kaçılacak ürün vardır, kaçılmayacak ürün vardır. sucuk yiyorsunuz lan, et yiyorsunuz, 2-3 lira da fazla verin yani.
  • para neler yaptırıyor. bir de şunu hatırlayalım: (bkz: şahin sucukları)