• bakanlık denetimi sonucu hileli iş yaptığı tespit edilen firma.
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27473666.asp
    http://www.tarim.gov.tr/…ular/kamuoyuna _duyuru.pdf
  • performansları ve iş yapış biçimleri ikbal vadeden firma.
    yakında siyasi parti kurarlarsa ortalığın tozunu bile atabilirler.
  • kilosu 15-20 lira değildir, merkezi afyon'da bile en kötü kilosu 32-33 liradan*sakatat içeren sucuk satmıştır...

ayıptır, günahtır... son zamanlarda tercih etmesem de, bir afyonlu olarak övünç kaynağından ziyade ikbal artık gözümde utanç kaynağıdır...

kısa zaman önce ikbal gurme diye çıkardıkları ve fiyatı geleneksele göre oldukça pahalı olan sucuğu gördükten sonra iyice kıllanmıştım zaten...

afyon'da bir ahmet ipek'ten sucuk alıyorum, inşallah onlarda böyle bir şey yoktur...

ekleme: ikbal hakkında evvel zaman yazdığım bir entaridemek ki münecim şeyi değil, harbi dana pipisi yemişim ;(
  • hürriyet'in haberine göre sucuklarında sakatat çıkan firma
  • bi arkadaşım bu sucuğu severdi arada bir satın alırdı, olayın linkini gönderip ikbal sucuklarına sakatat karıştırıyorlarmış dediğimde "bayılırım sakatata" diye yanıt verdi.. sonra düşündüm ve dedim ki "iyi ki galatasaraylıyım"... yok lan öyle malca bir şey söylemedim.. iyi dedim tadı güzelse kanserojen bir şey karıştırmamışlar sonuçta gayet doğal hayvanın bir parçası onlar da... gidip alkol aldıktan sonra işkembe çorbasına 15 lira vermeyi biliyorsan sakatat karıştırılmış bir sucuğa da 15 lira veriver bir zahmet... önemli olan tadı yani.
  • ulan güvendiğim dağlara kar yağmış. bi daha önunden bıle geçmem.
    ama nedir bu 20 tl muhabbeti cidden anlamış değilim. hadi biz malız bu sucuktan yedikte cahil muhabbeti yapmayın bari indirimde 35 e gidiyordu kipada en son 40 -45 tl görunuyordu kilosu.
  • henüz bu sabah yediğim sucuk. yemez olaydım. daha da almam. otelinde kalmıştım, orada da kalmam artık.
  • para hırsıyla bir marka nasıl yokedilir ornegi olan firma. tez elden batmasi dilegiyle.
  • para neler yaptırıyor. bir de şunu hatırlayalım: (bkz: şahin sucukları)
  • denemelerime göre ohanyan'ın mild'ını bulmanın imkansız olduğu bay area yöresinde bulunabilecek en iyi sucuk. gayet başarılı.
hesabın var mı? giriş yap