şükela:  tümü | bugün
2138 entry daha
  • yemek bölümünde artık döner tabağı da vermeye başlayan dev mağaza. önünüzde kesilen dönerin tadı da gayet iyi. 100gr etin yanında pilav ve patates kızartması veriliyor. fiyatı 12-13 tl civarı.

türkiye'ye geldiği ilk yıllarda, bir gün kendi evime çıkınca bana tüm evi kendi ürünlerinden döşeme hayali kurdurtan mağaza. gün geldi eve çıktım ve oldukça fazla ikea seferi yaptım. genelde saat 10'da mağazayı kapatarak ayrıldım. eve baktığımda kullandığım eşyaların yarısından fazlasının ikea ürünü olduğunu görüyorum. ancak yatak odası mobilyaları, salon oturma takımı, yemek masası vb. büyük eşyaların hiçbirini o çok sevdiğim ikea'dan almamışım. ufak boyutlu, kullanışlı, tasarımı iyi ancak ucuz işçilikli ve bir müddet sonra ufak sorunlar çıkarsa can sıkmayacak ürünler için iyi bir tercih ikea.

fiyatlar çok mu ucuz? hayır. ancak buna rağmen firma kendi tarafından maliyetleri kısacak her yola girmiş. bilgi veren personel sayısı az, kasiyer sayısı da az, büyük malları kendiniz alıyorsunuz depodan, kargoya kendiniz veriyorsunuz, evde kendiniz monte ediyorsunuz. tamam bunlar güzel şeyler ama karşılığında insan biraz daha uygun fiyat bekliyor. ayrıca neredeyse her an gıdım gıdım fiyat artırıyorlar. hatırlıyorum, mayıs haziran aylarında kitaplık/tv ünitesi tadında masif bir mobilya görmüştüm 1900 tl idi. fiyatın sürekli arttığını gördüm, şimdi ekim'de 2500 tl.
3 entry daha