şükela:  tümü | bugün
  • online alışverişe 250 tl limit koymasıyla beni şaşkına çevirdi. ne alaka!. bide covid-19 sebebiyle falan diye uyarı metni veriyor. bi acayip durum.

edit: 250 tl alışveriş limitine ses çıkarılmazsa işte böyle 500 tl yaparlar.
  • isveç kökenli uluslararası bir mobilya mağazasıdır. kendisi ile özdeş rengi ikea mavisidir. sarı ve mavi renklerinden oluşan bir logosu vardır.
  • şu sıralar tercih edilmemesi gereken firma. pazar günü internet siteleri üzerinden verdiğim siparişi halen kargolayamamış durumdalar. covid-19 sebebiyle gecikme yaşanabilir diye baştan uyarmalarını takdir ediyorum ancak veridiğiniz siparişin 3 iş günü içerisinde kargoya dahi veremiyor olmaları içler acısı.

amazon'un sistemindeki gibi ürünü gönderecekleri vakit ücret tahsili yapsalar itirazım yok, ancak hem paranızı alıp hem ürünü göndermiyorlar. tek yaptığım kendi elimle kendi paramı ikea'nın banka hesaplarına ipotek etmek oldu.
  • online mağaza hizmeti hiç bir işe yaramayan firmadır. sakın ha bu aralar sipariş vermeyin, boş yere ağlarsınız benim gibi..

covid19 yüzünden her şeyin aksadığının veya yavaşladığının hepimiz farkındayız, ancak bu arkadaşlar stoklarında olan ürün hakkında bırakın gönderim yapmayı bilgi vermekten acizler..

müşteri destek talebime otomatik cevaplar gönderiyorlar. yanlış anlaşılmasın yatak odası takımı falan almadım, 20 kg 'lık bir kutu gönderecekler, hazır bir kutu. şu an ikea mağazaları açık olsa gidip sepete sığdırabileceğim bir şeyden bahsediyorum.

bunların gönderim hakkında en ufak bir bilgilendirme bile yapmadıkları süre boyunca bir sürü online alışverişim tamamlandı, ama bunlardan ses yok.

hayır pandemi var satmıyoruz deyin eyvallah, ürünü 10 gün sonra gönderebiliriz deyin ona da eyvallah, koskoca ikea 'da sadece 2 kişi çalışıyor yetişemiyoruz falan deyin ona da tamam abi bir şey söyleyin en azından ya. konuştuğumuz yer ikea, mahmut züccaciye mi !?..

hayır şu hareketi n11 'den bir dükkan yapmış olsa paramı aldı beni dolandırdı dersin o seviyede bir sessizliğe bürünmüş durumda ikea..
  • 28 martta bilgisayar koltuğu siparişi verdim.yalan yalan bilgiler veriyorlar. gelmeyecekse şu güne kadar iptal edin diyorum,iptal de etmiyorlar.

bir de yani mesela siparişiniz işleme alındı diyor ama sitede o yok. 2 gün önce kargoya verildi dediler ama kargo takibe tıkladığımda öyle bir takip kodu yok diyorlar.

deli olucam iptal edin diyorum iptal de yok. bugün 10. iş günü gelmiyorsa artık iptal etsinler diye umuyorum.
  • salı günü verdiğim 2 adet mobilya siparişim perşembe günü teslim edilmiştir.
  • 1 nisan'da verdigim siparis hala "isleniyor" statusunde. sagolsunlar, cok zahmet veriyorum sirkete, kiyamam.

edit: entry girmemi bekliyorlarmis. 1 gun sonra ucaktan atsan bile icindekilerin kirilmayacagi bi paketlemeyle geldi: 9 parca ufak sey icin 30 metre falan kraft kagidi, bir o kadar da pelur ve balonlu naylon kullanilmasindan ve bunun her gun belki de yuzlerce sipariste tekrarlanmasi dusuncesinden cok rahatsiz oldum acikcasi.

(bize de yaranilmiyor arkadas.)
  • şu anda siparişin ücretine göre davrandıklarını düşündüğüm firmadır.

2 nisan günü 2 siparişim oldu. biri 7000 tl, diğeri 500 tl. 7000 tl olan 7 nisanda teslim edildi, diğeri hala işleme alınıyor.
  • minimum sipariş bedelini 500e çıkarmışlar. yukarıdaki yazarın belirttiği gibi kesinlikle sipariş tutarına göre iş yapıyorlar.
  • tatar ramazan 'ın isteyeceği türden bıçaklar yapan firma.