şükela:  tümü | bugün
 • ürünleri ilk başlarda cezbetti herkesi, özellikle beyaz yakalıları ama kullandıkça kalitesizliği ve dayanıklı olmayışı kaliteden anlayan tüketiciyi uzaklaştırdı.

  kurulum esnasında kırılan tv ünitesi mi olur.
 • az önce ürün bakıyordum beğendiklerimi sepete ekledim en son eleyecektim alıp almayacaklarımı, sepete bir girdim 10 dk önce baktığım ürünlerinin hiç birinin stoğu kalmamış diyor anlayamadım.
 • lego ile bir ortak ürün konsepti açıklayan marka.

  (bkz: bygglek)
 • 50'li yıllardan bu yana çıkardıkları katalogları sitelerine yüklemişler. 62 ila 66 (madmen etkisi de olabilir) ile 74, 77, 85, 89 (favorim) ve 90 kapaklarına hayran kaldım.

  2017 sayısı da banyomda durur: def-i hacet sırasında instagram'a değil, kataloğa bakıp iç geçiririm.

  neyse, ikea demişken hayalimdeki (ve gerçekleşmeyecek) evi de şuraya bırakayım:

  bir tane maksimum 50 m2 1+1 ile eşya olarak;

  - ikişer tane tabak, bardak, çatal, kaşık
  - 1 tekli koltuk
  - 1 ikili koltuk
  - 1 çamaşır makinesi
  - 1 mini buzdolabı
  - 1 37 ekran lcd tv
  - 2 ufak halı
  - 1 ufak masa
  - 1 ufak kitaplık

  velhasıl hayalim bile 50 metre kareyle sınırlı, hayat değil yani yaşıyoruz öylesine.
 • benim için internet gibi bi şey ikea. "internetten önce ne yapıyormuşuz!" geyiği benim açımdan "ikea'dan önce ne yapıyormuşuz!" olarak aynen uyarlanabilir.

  60 litre çöp kutusu bakıyorum. ikea haricinde fiyatlar 1000 tlden başlıyor! ulan içine çöp koyucaz, elmas değil. ne bin lirası? üstelik ikea'dakinin tasarımı da genel ikea çizgisine paralel olarak çok hoş. daha ucuz ama daha çirkin bir şey almıyorsunuz. yok ben elimi sallayınca açılan 60 lt çöp kutusu istiyorum diyorsanız o zaman gidip başka yerden 2000+ tl'ye alacaksınız.

  yüksekliği ayarlanabilir masa bakıyorum. ikea haricinde çok az seçenek mevcut. olanlar ya aşırı dandik, ya aşırı pahalı. ikea'da ise 100 küsür kombinasyonda her keseye göre farklı seçenek mevcut.

  içinden tam anlamıyla gerçek çift kişilik yatak çıkan kullanışlı köşe kanepe bakıyorum. yine durum aynı.

  daha böyle örneğim çok. gerçekten iyi ki var. umarım akp yabancı mobilyaya gümrük vergisini %1500e çıkarmadan veya ülkeyi iyice kuzey kore'ye bağlayıp tüm yabancı yatırımı def etmeden önce evin bütün eksiklerini tamamlarım lol
 • ciddi anlamda stok sıkıntısı olan firma.bir şifonyer bekliyorum 2 ay oldu gelmiyor.
 • ümraniye şubesinin 3 parçadan oluşan (iskelet, kılıf ve ayak) stocksund isimli koltuğu ayak parçası stoklarda yokken mağaza temsilcisinin haftaya mutlaka gelecek diyerek ürünü bize itelediği isveç standartlarında muhteşem mağaza.

  2 ay oldu koltuk ambalajıyla salonun ortasında duruyor. iade etmek istesen, kargo ücretini iade etmiyorlarmış, ayrıca göndermek için yine kargoya vermen gerekiyor. malum, koltuk arabanın akrasında taşınacak bir ürün değil. almadığın ürüne hava parası vermiş oluyorsun bu durumda.

  ürünün gümrükte olduğunu, mağazaya ne zaman gireceğini kestiremediklerini söylüyorlar. ama mağazada satış yaparken gayet netler bu konuda.

  ellerinde stoğu olmayan ürünü açıkça yalan söyleyerek satıyorlar. sakın ha kendiniz taşıyıp çıkamayacağınız ürünlerine bulaşmayın. ürünün stoğu gelecek yalanlarına da kanmayın. tüm ürünler oradaysa ürünü alın, parçasından biri bile eksikse sakın bulaşmayın.
 • söylenildiği gibi müşteri hizmetleri olmayan şirket. arıyorsunuz, "yoğunluktan dolayı hizmet veremiyoruz, internetten başvurun" diyorlar. internetten mail atıyorsunuz. dönen falan yok. isveç'te de böyle mi çalışıyorlar acaba.

  "3 kuruş fazla verelim, kurumsal yerden ürün alalım" diyorsunuz; al sana "kurumsal" muamele. ulan en azından dolandırıcıdan falan alsaydık, telefonumuzu açarlar, karşılıklı küfürleşirdik. bunlar bildiğin muhatap almıyorlar. çok ilginç :)

  2-3 hafta önce internetten bi koltuk aldık. ne oldu, başına ne geldi, kötü yola mı düştü bilmiyoruz. soracak adam da yok.
 • internetten satış işinde bok gibilerdir. 150 liralık ürün alıyoruz üstüne kargo ücreti ödüyoruz ben ne anladım bu işten? 110 liralık ihtiyacım için saçma bir şey ekledim minimum tutara ulaşmak için bi de üstüne nakliye ücreti ödeyeceksin diyo hemde 14-15 lira. tam soyguncular.