şükela:  tümü | bugün
  • ikea şirketinin kurucusu ıngvar kamprad'ın nazi geçmişi olduğunu ve sadece sempatizan olarak kalmadığını gayet aktif olduğunu bir çok insanın bilmediğinden eminim.

bilmek neyi değiştirecek derseniz, hiçbirşeyi. lanet olası yerli mobilya magazalarında herseyde varak olduğu için hepimiz sike sike gidip alış veriş yapıyoruz.

ikea evimizin herşeyi.
  • domates kasasından bozma mobilya yapıyormuş hissi uyandıran dekorasyon ve mobilya sirketi.
    tek cezbedici yanı depolama konusunda iyi tasarımlara sahip olmaları ve kullanım rahatlığı sağlayan objelerin tasarım ve uygun fiyata ulaşılabilir olması.
  • 1950'den şimdiye kadar olan kataloglarını online olarak yayınlamış şirket.

https://ikeamuseum.com/sv/ikea-kataloger/
  • ürünleri ilk başlarda cezbetti herkesi, özellikle beyaz yakalıları ama kullandıkça kalitesizliği ve dayanıklı olmayışı kaliteden anlayan tüketiciyi uzaklaştırdı.

kurulum esnasında kırılan tv ünitesi mi olur.
  • az önce ürün bakıyordum beğendiklerimi sepete ekledim en son eleyecektim alıp almayacaklarımı, sepete bir girdim 10 dk önce baktığım ürünlerinin hiç birinin stoğu kalmamış diyor anlayamadım.
  • lego ile bir ortak ürün konsepti açıklayan marka.

(bkz: bygglek)
  • 50'li yıllardan bu yana çıkardıkları katalogları sitelerine yüklemişler. 62 ila 66 (madmen etkisi de olabilir) ile 74, 77, 85, 89 (favorim) ve 90 kapaklarına hayran kaldım.

2017 sayısı da banyomda durur: def-i hacet sırasında instagram'a değil, kataloğa bakıp iç geçiririm.

neyse, ikea demişken hayalimdeki (ve gerçekleşmeyecek) evi de şuraya bırakayım:

bir tane maksimum 50 m2 1+1 ile eşya olarak;

- ikişer tane tabak, bardak, çatal, kaşık
    - 1 tekli koltuk
    - 1 ikili koltuk
    - 1 çamaşır makinesi
    - 1 mini buzdolabı
    - 1 37 ekran lcd tv
    - 2 ufak halı
    - 1 ufak masa
    - 1 ufak kitaplık

velhasıl hayalim bile 50 metre kareyle sınırlı, hayat değil yani yaşıyoruz öylesine.
  • benim için internet gibi bi şey ikea. "internetten önce ne yapıyormuşuz!" geyiği benim açımdan "ikea'dan önce ne yapıyormuşuz!" olarak aynen uyarlanabilir.

60 litre çöp kutusu bakıyorum. ikea haricinde fiyatlar 1000 tlden başlıyor! ulan içine çöp koyucaz, elmas değil. ne bin lirası? üstelik ikea'dakinin tasarımı da genel ikea çizgisine paralel olarak çok hoş. daha ucuz ama daha çirkin bir şey almıyorsunuz. yok ben elimi sallayınca açılan 60 lt çöp kutusu istiyorum diyorsanız o zaman gidip başka yerden 2000+ tl'ye alacaksınız.

yüksekliği ayarlanabilir masa bakıyorum. ikea haricinde çok az seçenek mevcut. olanlar ya aşırı dandik, ya aşırı pahalı. ikea'da ise 100 küsür kombinasyonda her keseye göre farklı seçenek mevcut.

içinden tam anlamıyla gerçek çift kişilik yatak çıkan kullanışlı köşe kanepe bakıyorum. yine durum aynı.

daha böyle örneğim çok. gerçekten iyi ki var. umarım akp yabancı mobilyaya gümrük vergisini %1500e çıkarmadan veya ülkeyi iyice kuzey kore'ye bağlayıp tüm yabancı yatırımı def etmeden önce evin bütün eksiklerini tamamlarım lol
  • ciddi anlamda stok sıkıntısı olan firma.bir şifonyer bekliyorum 2 ay oldu gelmiyor.