• ev arkadaşımın aldığı sikindirik bez dolabı, kan ter içinde 4 saatte güç bela bir araya getirebildiğimizi düşünecek olursak, montajı en az 8 yıl sürer o evin.
  • elektronik ve beyaz eşyalar hariç, tüm mobilyalarının ikeadan sağlanıp, ona göre döşendiği bir nevi konsept ev. avrupada boldur.
  • jpod'da baş karakterimiz ethan'ın evi kam fong'un adamları tarafından baştan sonra çin mobilyası ağırlıklı bir dekorasyonla döşendiğinde, ethan yalvararak henüz ikea çağında olduğunu söyler. ethan jarlewski'nin evi bir ikea evidir.

aynı şekilde fight club'da edward norton haliyle baş karakterin evi de bir ikea evidir.
  • insana kendini pek bir modern, pek bir nezih, pek bir alternatif hissettiren yeni standartlardan biri.
  • yeni evler icinde bence en temizi..git onu bunu sunu ,ne istiyosan neye ihtiyacin varsa al..5 saat ikeada dolan..kargoya ver..iki gun sonra al ve zevkli zevkli monte et..

o mobilyaci senin bu mobilyaci benim dolanmaktansa 5 6 saatini harca ahan da ev alisverisi hazir..

hmm tabi bi sitelerdeki kallavi mobilyalar kadar saglam olmayabilir..ya da monte isleminde ciraklik mertebesinde bile deilsen tum evin kurulumu aylarini bulabilir..ama hayatinda bir kere legodan ucak yapmis biri bile yapar zannimca..

cok eglenceli ya koltuk masa gardrop falan..mis gibi..
  • katalogdaki ikea evlerine bakacak olursak genellikle bu evlerde mutfak evyesi pencerenin önünde. ben şimdiye kadar ikea katalogları dışında böyle bir uygulama görmedim. bizde kesinlikle evye pencerenin önüne konmaz, mutfak penceresini mundar edeceği düşünülüyor herhalde. ama gayet hoş görünüyor. yine ikea mutfaklarında mutlaka askı oluyor, kepçe tava kap kacak asmak için. bir de yemek masasının üzerine mutlaka lamba sarkıtılıyor.
    tüm kültürlerin kendine has ve yaşam tarzına uygun ev döşeme şekilleri var. ikeanın sayesinde isveç'in ev döşeme alışkanlıkları neredeyse tüm dünyaya yayılıyor.
  • ev sahibi genelde önceleri kördür. yani görmeyi sonradan öğrenir ve bu evi meydana getirir. halk arasında sonradan görmenin evi olarak da tabir edilir.
  • (bkz: office space)
hesabın var mı? giriş yap