şükela:  tümü | bugün
  • ikea mağazalarında, bazı isveç menşeili yiyeceklerin satıldığı kısımdır. donmuş ikea köftesi de dahil olmak üzere pek çok egzantrik ürünü barındırır. deniz ürünleri ağırlıklıdır ancak deniz ürünlerini ne kadar severseniz sevin buradaki ürünlere mesafeli yaklaşmak gerekir. öyle ki, benim gibi deniz ve deniz ürünü hastası bir bünyeyi bile deniz ürünlerini geçtim, sudan bile tiksindirecek, bizim damak zevkimize oldukça ters ürünleri de içermekte. konserve ıstakoz soslu somon köftesi ve yengeç ezmesi beni hayattan soğutan ürünlere iki örnek diyebilirim. ilkini az önce denedim, sanırım bokumdan biraz daha güzeldi :)

ama bunlar dışında donmuş, çiğ deniz ürünleri tabağı var mesela, içerisinde deniz tarağı, midye karides vs. gibi şeyler var. paella ya da deniz ürünlü makarna gibi yemekler için ideal ve fiyatı çok uygun. ya da işlenmemiş donmuş karidesi de dışarıya göre ucuza almak mümkün.

tüm ürünler yok ama şuradan bazı ürünler görülebilir:

http://www.ikea.com.tr/…alogu/ikea-gida-market.aspx
  • skt'si yaklasmis kahveleri indirim namina kakaliyormus... zorla satmiyorlar kahveleri.. o kahvelerin de bir maliyeti var, indirimli fiyata satmalari da gayet dogal...
  • adamlar elindekiler skt geçmeden satmaya çalışıyorlar işte. almak isteyene de indirim yapmışlar ne var bunda acaba?
  • birçok üründe kullanılan satış tekniğidir. mesela ingiltere'de son kullanma tarihi 1-2 gün kalan etler çok daha ucuza satılır. bu tekniği türkiye'de az çok migros da uygulamaktadır. kaldı ki skt iki ay olan bir ürün için gayet ideal bir süre. her boktan şikayet etmeyi bi emekli albaylar bi de burada kafa silken ekşici ergenler yapıyor.