şükela:  tümü | bugün
  • özet: normalde rezalet başlığı pek açmam ama bu sefer çaresiz kaldım. aldığım dolap nakliye ve montaj süreleri yüzünden evimi kullanmamı engelliyor. gelin geri alın sizin yüzünüzden evimi kullanamıyorum diyorum gelip almak için de 1 ay sonraya gün veriyorlar. birçoğunuz için rezalet puanı düşük olabilir ama 1+1 evde yaşıyorsanız ve 22 gün boyunca salonunuzun ortasında, neredeyse salonunuz kadar büyük kutular varsa gerçekten mağdur olmuş oluyorsunuz.

19 ağustos tarihinde nakliye ve montaj için 800 tl ekstra ödemesini yapıp bayrampaşa ikea'dan aldığım dolabın nakliyesini 1 eylül'de yaptılar ve ufacık olan oturma odamın ortasına dolap parçalarını içeren koca koca kutuları bırakıp gittiler.

8 eylül'de de montaj için randevu verdiler. 8 eylül'de gelen ekip kutuları açınca ürün'ün hasarlı olduğunu farkedip 1-2 gün içerisinde önceliklendirilerek sorunumun çözüleceğini söyledi ve gitti.

bugün, yani nakliye'den 14 gün sonra anca görüşebildiğim yetkili montajın en erken 25 eylül'de yapılabileceğini söyledi. yalvar yakar 22 eylül tarihinde montaj yapmaları için ikna edebildim.

dolabı geçtim, sayelerinde evim'i kullanamıyorum. gelin geri alın ben bu dolap yüzünden evi kullanamıyorum artık istemiyorum diyorum onun için de 1 ay sonraya gün veriyorlar.
  • bahsi geçen olay avrupa'da olsa ikea'yı hoplatırlar.
    ama olay türkiye'de geçtiği için;

(bkz: çomaristan'da sıradan bir gün)
  • yazarın aldığı ürün 6.150 liraymış.
  • ister 1 lira olsun ister 10 bin lira. eminim adamını bulabilseydiniz o ekip aynı günde gelirdi. rezalet gibi rezalet sınıfında.
  • nakliye ve montaj ücretinin 800 tl olması terbiyesizlikten başka birşey değil, hadi montajı geçtim ama nakliye ücretini kabul edemiyorum 5000 liralik alışveriş yapiyorsun ve bunun %10'unu nakliye ücreti olarak alıyorlar birçok internet sitesi belli bir ücreti geçersen nakliye ücretini almıyor ikea'nın yaptığı köylü kurnazlığından başka birşey değil.