şükela:  tümü | bugün
 • 2005 yazinda acilacak olan turkiye'deki ilk ikea magazasi...
  tabi avrupa yakasindaki subesi acilana kadar herkes -sadece- ikea olarak bahsedecek ama olsun...
 • ikea, genel olarak dünyada orta sınıfın alışveriş yaptığı bir yer olmasına karşın ikea ümraniye -en azından ilk zamanlarında- "ayyy bak bunları ikeadan aldaam" diyebilmek için can atan tikkylerle dolup taşacaktır. (bkz: buraya yazıyorum)
 • satılan eşyaların satın alan kişi tarafından monte edilmesi beklenildiğinden, telefonlarının kilitleneceğini tahmin ettiğim isveç mağaza zinciri.
 • aslinda cok pahali olmayan hatta bazilari ucuz denebilecek mobilyalar satan bir magazalar zinciri olan ikeanin umraniyede acilacak olan subesi (bkz: ikea/#2078613). tahminimce gereksiz pahali olup unlu bir marka gibi du$unluecek bir magaza olacak. (bkz: starbucks/#2692351)
 • simdiden bizlerle tanismaya can atiyormus.... yesinler onu
  (bkz: http://www.ikea.com.tr/)
 • ikea ümraniye'nin inşaat künyesinde ruhsat sahibi olarak metro group asset management ismini de görüyoruz.bu grubun diğer icraatları için (bkz: m1)
 • ikea'nin açilisini 5 mayis persembe günü yapacak olan subesi. sitelerinde sanal kataloga ulasmak mümkün.
 • tanıtımı için ümraniye'de neredeyse her eve kalın kalın, âdeta ansiklopedi büyüklüğünde kuşe kağıttan broşürler dağıtılmış, bir zamanlar nenemin evinde gördüğüm eski, kalın moda dergileri gibi.

  adreste inkılap mahallesi yazıyor, yâni ümraniye carrefour vega alışveriş merkezi civârında olduğu hissi veriyor ama krokiden anladığım kadarı ile tepeüstü'nden aşağı, tem'e inerken petrol ofisi dolum tesislerinin arka tarafında falan kalıyor olmalı.

  eğer tahmin ettiğim yerde ise 122c'nin tem'den şile otobanına çıktıktan hemen sonra şile otobanı'ndan da tepeüstü'ne döndüğü sırada sağında kalan, eskiden atış poligonu olan bölgede olması lâzım. tem üzerindeki kavşağı orjin kabul edersek y=x doğrusuna göre carrefour ile ikisi orjine göre birbirlerinin simetriği gibiler, arada da devâsa bir kavşak var, aman diyim, inkılap mahallesi diye aramayın perişan olursunuz.

  edit : evlere dağıtılan broşürde inkılap mahallesi olarak geçen adres http://www.ikea.com.tr/stores/?store=7&language=1 adresinde düzeltilmiş.
 • en sonunda bizde de açilacak olan güzel ikeanin yeni subesi.umarim bu da yurtdisindakiler gibidir,hersey de oldugu gibi (örnek olarak milka alinabilir) türkiye pazarina girince kalite düsmez.ama sanmiyorum böyle birseyin olabilecegine,bugünkü karimi çalisanlarima dagitin diyen bir sahibi varken.

  ikea güzel bir zincir,lakin çok da ucuz degildir,dikkatli olunmasinda fayda vardir.özellikle asla evladiyelik esyalar beklenmesin.3-5 seneliktir mamülleri.hazir mutfaklari pek tavsiye edilmez,çabuk yamulup bozuluyor.ama koltuklar,yataklar ve bilimum seçeneklerle ikea gönüllerin bastacidir.umarim ümraniye'de de öyle olur.
 • pdf katalogunda bazi ürünlere yeni ibaresi koyarak beni yaran ekol firma. daha açilmadiniz be kardesim ne yenisi. ha, bu arada kendilerini takdir ederim, o ayri.

  (bkz: muallak)
  (bkz: ikea katalogu)