şükela:  tümü | bugün
  • ikea'nın satmakta olduğu 365+ adlı mantar kapaklı sürahidir. alacak olanlara google aramalarında çıksın diye buraya yazıyorum almayın la. leş gibi koku yapıyor. rezalet gibi rezalet ayrıca.

işte o sürahi;

https://www.ikea.com.tr/…9721/ikea-365--surahi.aspx

efendim bu sürahiyi henüz 1 aydır falan anca kullanıyorum. ancak dün akşam içtiğim suda leş gibi bir koku farkedince önce sudan şüphelendim. ancak suyu tekrar doldurduktan sonra gördüm ki rezalet suda değil sürahide. üstelik bu mantar kapaklı sürahi ve şişeler ile ilgili bugüne kadar yüzlerce şikayet yapılmasına rağmen ikea henüz bu soruna bir çözüm üretmiş ya da ürünlerin tasarımını yenilemiş değil.

https://www.sikayetvar.com/ikea/koku

rezalete gelirsek şimdi diyeceksiniz ki sürahiyi geri verseydin. ancak rezalet benim bu sürahiyi geri vermemle çözülecek bir durum değil. altı üstü bi sürahi, atarım çöpe gider.

he bana kalsa zaten paşabahçe'den alacaktım ama hanım sağolsun instagram fotoğraflarında daha güzel çıktığı için bu sürahiyi aldı.

neyse ecnebiler de aynı şeyden şikayetçi olmuş ancak ikea ürünün mantar kapağı doğal olduğu için kokunun normal olduğunu ve çözüm için şunları yapmamızı tavsiye etmiş;

bir kap içine 1/2 su bardağı su ve 1/2 bardak beyaz sirke dökün
    (sirke hafif ancak etkili bir koku nötrleştiricidir).
    kapağı sıvı solüsyonla kaplayın ve bir saat bekleyin.
    son olarak, mantarı çıkarın, durulayın ve güneş ışığında kurumasına izin verin. güneş ışığı ayrıca koku giderici ve dezenfekte edilmesine yardımcı olur.

oldu canım.
  • bende de var bundan, kapağı takmayınca gayet f/p ürünü diyebilirim
  • kokuyor demek için geldim. meğer yazar da aynı şeyden şikayetçiymiş. ben uğraşamadım attım ama...

edit: da ayrı
  • aldığımdan beri sadece bir defa kullandığım için koktuğunu fark etmediğim sürahi.
  • kapağı ıslanırsa koku yapan, ıslanmazsa yapmayan, fiyatından beklenecek performansı veren sürahi.
  • sürahiye konulan sıvının kokusunun mantar kapağa sineceğini bilmeyen, afedersiniz denyo, kimseler tarafından satın alınmış ürün.

lan olm ofislerdeki mantar panolar bile deli gibi sigara kokar hale geliyor. bu mantar dediğin şeye kokuların sinebileceğini, nemi tuttuğunu falan hayatın içinden öğrenmeyi bırak, elini sürdüğünde anlayamıyorsan, insanlığın meryonlarca yıllık evrimini bir kalemde çöpe atan hainoğlu hain bir evlatsın.

edit: içme suyunun koku yapmayacağını düşünen denyolar rahatsız... lan rutubet kokusu nedir bilmiyor musunuz? bunun için illa musluk suyu mu lazım? hep mi ananız-bacınız götünüzü topladı? hayattan hiç mi tecrübe edinip kendinizce bir şeyler öğrenemediniz? sözlük cıvıl cıvıl gerzek kaynıyor.
  • ikea'dan ürün satın alırken üzerindeki materyallerin kimyasal ve fiziksel özelliklerini çalışıp gelmemiz gerektiğini öğreten sürahidir.
  • beyaz yakalının favorisidir. her masada görürsünüz. bunun başka bir çeşidi olan kulpsuz mantar kapaklısı var. bizim şirkette şu sıralar o da çok favori(bkz: swh)
  • hanım sağolsun instagram fotoğraflarında daha güzel çıktığı için bu sürahiyi aldıdan sonrasını okumadım.