şükela:  tümü | bugün
71 entry daha
 • dünya kupasının ve dünyanın en iyi kalecisi.

  casillas, bütün turlara damga vurdu.

  paraguay maçı 0-0 giderken penaltıyı kurtardı.

  almanya maçı 0-0 giderken kross'un net pozisyonunu kurtardı.

  final maçında, hollanda karşısında maç 0-0 giderken robben ile iki kere karşı karşıya kaldı, ikisini de kurtardı.

  kupanın kazanılmasında büyük payı var.

  o kupa o ellere yakıştı.
 • (bkz: mvp)
 • 11 temmuz 2010 hollanda ispanya maçında arkadaşları sahanın öbür ucunda altta kalanın canı çıksın oynarken kendisi ceza sahası içinde ağlamakta sevincini tek başına yaşamaktaydı burdan şunu anladım kalecilik zor zanaat arkadaş.
 • büyük kaptan.
 • futbol coşkusunu, ağlamak güzeldir masumiyeti ile birleştirdi.
  2010 dünya kupasında, hüzünlü portakallar ile birlikte en kalıcı etkiyi bıraktı.
 • candır can casillas can!! futbolu niye bu kadar sevdiğimi bi kere daha hatırlatmıştır bana. böyle bi ağlamak, böyle bi kazanma hırsı yok!! helal olsun ona tüm kupalar.
 • "en iyi" ünvanını kazanması için halen kırk fırın ekmek yemesi gerektiği düşünülüyor. adam dünya üzerindeki bütün fırınları yedi, haberleri yok.
 • 29 yıllık hayatına bu büyük başarıyı da eklemiştir. bu güne dek dünya kupası ellerine en çok yakışan kaptan, en yakışıklı kalecidir, candır.
 • dünyanın en iyi kalecisi olmasının yanısıra, tarihin de en iyi kalecilerinden biridir. kaldırdığı iki kupayla ölümsüzleşmiştir.

  http://www.youtube.com/watch?v=tehp2krakqu
 • 2010 dünya kupası finalinde maça açık ara damga vurmuştur. altını çizerek söylüyorum, karşı karşıya kaldığı iki pozisyonda da robben'i zekasıyla, kalecilik becerisi ve biraz da şansıyla durdurmuştur.

  ikinci yarıda robben'le karşı karşıya kaldığı ilk pozisyonu hatırlayalım. kendisine atılan ara pasını kontrol etti, bomboş dribbling yaptı, karşı karşıya kaldığında da plasesini yaptı ama top casillas'ın ayaklarına çarpıp kornere çıktı. burada casillas'ın zekası ise robben'in peşinden koşan arkadaşının robben'in solundan geldiğini görüp ona göre hamle yapmasıydı. robben solak da olsa o pozisyonda, stoper arkasından hızla koşarken topu sola çekerek çalım atmayı denese stoper o topu kesecekti. robben ya topu sağa doğru çekecek ya da vuracaktı. casillas da robben'in sola doğru hamle yapamayacağını farkederek sağa doğru yattı, böylece robben'den çalım yeme ihtimalini neredeyse sıfırladı. ha ondan sonrasında robben iyi vuramadı, top casillas'in ayağına çarparak çıktı. eğrisi doğrusuna denk geldi ama casillas doğru hamleyi yaparak işini şansa bırakmadı. yoksa robben topu sağa çekerek çok rahat hem stoperden kaçar hem casillas'i çalımlardı.

  robben'in puyol'un gerisinden koşup alıp kaçırdığı pozisyonda da aynısı oldu. diğer, ayakta kalan stoper robben'in solundaydı ve robben'in topu sola çekme şansını zaten sıfırlıyordu. casillas da yine bunu görerek sağa doğru hamle yaptı, ve topu çok rahat kontrol etti. eğer robben ilk pozisyonda da topu sağa çekse yine alacaktı casillas topu.

  özet, iki net pozisyonda da zekasıyla robben'in gol şansını engellemiş ve maç içinde hollanda'nın skor avantajı yakalaması şansını sıfırlamıştır.
685 entry daha