şükela:  tümü | bugün
  • duru tiyatro'da bu sene sahneye konulan oyunun adı. yazar sam bobrick. oyuncular emre kınay ve evrim alasya. oyun sırasında durucazz ekibi de canlı müzik ile katkı sağlıyorlar oyuna. oyun iki perde. ilk perde 1 saat 10 dakika sürünce tek perde de bitirecekler herhalde diye düşündüm.

akıcı, hızlı ve komik bir oyun. ruhsal açıdan sorunlu bir kadının bir adama yamanmaya çalışması ile başlıyor ve olaylar gelişiyor. son sahnedeki evrim alasya'nın dönüşümü ve enerjisi şahane idi.

iki oyuncu da çok iyi bir performans koydular ortaya. evrim alasya yerine başka bir kadın oynasa aynı keyfi alır mıydım bilemiyorum. kendisinin ilk izlediğim oyunu olabilir. iyi bir fiziği var ama asıl övgü oyunculuğuna.

müzikler de çok keyifliydi. özellikle "deli gibiyim ama deli eden erkekler! aslında..." kısmı çok ritmik ve eğlenceli geldi.

gidin izleyin... böyle hüzünlü bir pazar günü için bana çok iyi geldi.

iyi seyirler
  • emre kınay ve evrim alasya'nın partner enerjisinin zirvede olduğu, her şeyden öte evrim alasya'nın performansı ile devleştiği, eğlenceli, ritmik, dolu dolu sadece bu sezonun değil belki de son 10 yılın en iyi komedisi...

(bkz: duru tiyatro)
  • durujazz ekibi ve müzikler çok güzel, hem emre kınay hem de evrim alasya'nın bu kadar güzel sesleri olduğunu bilmiyordum.
    oyunun 2. yarısı, ilk yarısına göre daha hareketli ve çok komik.
    ilk yarısında evrim alasya'nın performansı gözdoldurucu olsa da, rolü gereği çok fazla ve hızlı konuştuğu için ben konsantre olmak da zorlandım oyuna. hoş, ben keyifli bir günde değildim ama çıktığımda iyiki gitmişim dedim.
  • evrimin rolü gereği histerik bir kadını layikiyla canlandırdığı oyun ve seyrederken ciddi anlamda yoruldum ki demek doğru yolda.
    emre kınay da baya komediye yatkin aslında, oynasa guzel olur bence.
    güzel, keyifli bir oyun ve tahminen ödül alır bu sene.
  • muğla'da dün akşam izleme fırsatı bulduğum temsildir. evrim alasya'nın performansı müthişti. emre kınay da iyiydi ama evrim alasya'nın çıktığı seviyeye çıkamadığından biraz performansı düşük geldi. ilişkiler üzerine ironiler ve sağlam göndermelerle dolu bir oyun izledik. gidilip görülesidir.
  • çok güzel, çok eğlenceli ancak mükemmel olmayan tiyatro oyunu. yıllardır birçok tiyatro oyunu izlememiş olsaydım ve ilk izlediğim oyun bu olsaydı oyuncuların performansı başımı döndürebilirdi. evrim alasya hem güzel hem de çok yetenekli bir kadınmış. daha önce seyircisi olmadığım için üzüldüm. emre kınay da o kadar doğal oynuyor ki basit dekor ile yaratılan büyülü dünya 'nın gerçek olduğunu hissettirdi.
    sürekli tiyatro oyununa gidince insan güzel ile tatmin olamıyor ve bir eksiklik buluyor. yine de izlediğiniz zaman kesinlikle keyif alacağınıza ve bilete verdiğim paraya değdi diyeceğinize eminim.
  • iki bekar bir kadin ve erkegin iliskilerini anlatiyor bunu o kadar eglenceli ve ince bir zekayla anlatiyor ki gulmekten yoruldum desem yeridir. oyunun bu kadar iyi olmasindaki en saglam etken evrim alasya'nin oyunculugu. alasya, oyundaki histerik kadini o kadar saglam oynuyor, onun ruhsal gecislerini oyle guzel yansitiyor ki, sayesinde oyun cok ama cok keyifli hala geliyor.
    bu aralar komedi festivalindeki oyunlardan biri olarak kentleri dolasiyorlar.
    emeklerine saglik
  • başından sonuna kadar eğlendiren sağlam bir oyun. tiyatro sezonunu böyle bir oyunla açabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. gidin.