şükela:  tümü | bugün
  • mükemmel bir ölçü birimidir. iki biranın araba kullanmaya bir zararı yoktur. dışarı çıkmak istemeyen adama "iki bira içicez bee" diye olayın normalliği açıklanır. "ne içtin bakiim sen?" diye kızan anneye "iki bira içtim" denilerek masumiyete kaçılır. mekandan memnun kalmayan kişiye "iki bira içer kalkarız" açıklaması yapılır. canı sıkkın olan arkadaşa "alalım iki bira keyfimizi bulalım"* önerisiyle gidilir. iki bira içip vermek sözlükçe benimsenmiş bir konsepttir zaten. gider bu örnekler. (ara: iki bira)
  • 1 ile 3+ arasında kalmış,bira içmeyi sevdiren,dilini ve zihnini yavaş yavaş açan güzel bir birliktelik
  • bazen bünyeye zarar bazen psikolojiye zarardır..

aslında masumdur, cerez gibi gider, araba da kullanabilcek bünye bırakır ancak iki bira sonrası telaşa kapılan arkadaşlar yer beynini insanın..
  • yunanistan'dayken "dio bires parakalo" diyerek sipariş edebileceğiniz mütevazi bira ölçüsü.

zöge: ulan sadece meraktan soruyorum: bunu zamanının ötesindeki entrylerimin zirvesine niçin oturttunuz?
  • biranın su olup aktığı gecenin sabahında baştaki ağrıyı geçirmek için içilmesi gerekir.

iki bira çaktın mı baş ağrısından eser kalmaz..

daha bilimsel ve akılcı yöntemler olduğu da söyleniyor ama ben geri kafalıyım. cidden !
  • gönülsüz arkadaşı oktoberfest'e götürmek için kullanılan ikna materyali.

- iki bira içer geliriz adamım.
  • feci asi(!) ve pek tabi ki teenager olduğum yılları gülümseyerek hatırlatan seylerden biridir. iki bira içersin siktiriboktan bi rock barda ve tüm dünyaya tek başına karşı gelebileceğini düşünürsun. zaten bütün dünya da sana karşıdır o yıllarda. (biraz büyüyünce dünyayı o kadar da ciddiye almaman gerektiğini fark edersin, tıpkı dünyanın da seni aslında ciddiye almadığını fark ettigin gibi)
  • hayatin dayinilmaz dertlerini cekilir hale getiren iksir.
  • iki bira içtiyseniz yarım saat civarı bekleyin, yoksa promilde yakalanırsınız..
  • çakarsanız kendinize getirir.