şükela:  tümü | bugün
  • altından, sivil hayatta vatanseverlik edebiyatı yapan, büyük çoğunluğunun da sahte ve kitabına uydurulmuş şekilde asker kaçaklarından oluşan kişiler çıkacağı şüphe götürmez eylemdir.
  • testis kanseri raporuyla çürüğe ayrılarak askerlikten yırttıktan sonra 3-4 çocuğu olanlar varken şaşırtmamıştır.

bu millet yemin ederim salak ya. yo yo hepimiz gerçekten su katılmamış katıksız salaklarız. hani bir götveren demişti ya bu milletin amına koyacağız diye. harbiden bunlar sözünün eri adamlar bak gerçekten koydukça koyuyorlar.

edit: wherearethevelvets uyardı kanserli testis alınıp çocuk olabiliyormuş.
  • askerliğe elverişsiz değildir raporu aldıysa bu adamların askere gitmesi gerekir.

askerliğe elverişli değildir raporu alındıysa eğer bunun da sebeplerinden birinin kilo olduğunu düşünüyorum. genç nesilde obezite hızla artıyor.

ben lisedeyken biraz tombul olduğum için lakabımı çiko koymuşlardı ve işin ilginç tarafı üst dönemlerde hiç böyle bir tip yoktu, bizim dönemde ise benimle beraber 1-2 arkadaş daha vardı ve bki'ye göre obez sınıfında da sayılmıyorduk sadece tombulduk.

şimdi bakıyorum liseli çocuklara falan, daha rahat hatun götürebilmek için spora giden kaslı çocuklar çoğunlukta ama bizim döneme göre de baya obezite ile mücadele eden çocuk var. her sınıfta 2-3 çocuk var böyle, bu işin kötü kısmı. iyi kısmı ise artık sayıları daha fazla oldukları için bizim yaşadıklarımızı yaşamıyorlar, toplumdan çok fazla dışlanmıyorlar.

bununla alakalı olabilir yani o 150 bin rakamının çokluğu, tabi ülkenin gayrıresmi savaş halinde olması, yandaşların ihya edilmesi ile oluşan suni zengin sayısının artması ve bunların da güçlerini kullanarak çocuklarının askerlikten muaf sayılmasını sağlaması da önemli etkenler.
  • çürük deyip geçmeyin eşcinsellikte çürüklük sebebidir.

aramızda ne kadar çok gay varmış meğerse!

not: çürük raporu almış erkekler eklesin.
  • bir tanesi de ben olduğum kişilerdir. ancak ben engelliyim. bunu küfür yememek için baştan söyleyeyim.

bu kişiler arasında engelliler olabileceği gibi askere gittikten bir zaman sonra kafadan sıkıntılı kişiler de var.
  • eski türkiye'de ana haber bültenlerinde askere gitmek için 50-60 kilo veren filinta gibi delikanlılar haber olurdu da gururlanırdık.
  • yukaridaki yazar arkadaşlardan birisinin dediği gibi kilo probleminin olması muhtemeldir.tabi bu arkadaşlar arasında engell,organ yetmezliği vs gibi sebepler de olabilir ki bunlar doğal.zamanında bende askere gitmeden önce boy-kilo oranında dengesizlik olduğundan haydarpaşa gata'ya göndermişlerdi.ilk gittiğim zaman kilo gibi nedenlerden dolayı askeri tecil ettiren kişileri 4-5 sene boyunca her sene 7-10 gün git gel için uğraştırdıkları.ikinci sefer gittiğimdeyse işler daha kolay hale gelmiş,2 sene üst üste fazla kilonuz var ise(örneğin 1.80 boy 110 kilodan fazla)kurul'dan çürük raporu almaları daha kolay hale gelmişti.tabi bu benim gördüğüm ve diğer insanlardan duyduklarım.ha benim durumumda ne olduğunu söyliyim.ilk gittiğim zaman fazla kilo olduğundan 1 sene sonra gel dediler,1 sene sonra gittiğimde ise askerliği aradan çıkartmak adına askere gitmeye karar verdim(sağlık ne de olsa ihmale gelmez) ve yapıp geldim.ha askerdeyken kilodan dolayı çürük raporu alan arkadaşım da var ama o mevzu farklı.özetle diyeceğim eskisi kadar çok zorlamıyorlar.eskiden olsa kılı kırk yararak ispatlamanı isterlerdi,şimdi ise daha basit.
  • kilo vs. çok iyi niyetlisiniz gerçekten. askeri hastaneler kapandığından beri deli gibi rüşvet dönüyor. o heyet bir milletvekili, bir bakan tanıdığına rapor vermesin bakalım neler oluyor.