şükela:  tümü | bugün
  • haberin detayları

cenaze görüntüleri

yorum yapmaya gerek yok. daha önce başlığı açıldı mı bilmiyorum. bulmaya çalıştım ama göremedim. buna yürek dayanmaz. akıllara ilk gelen ise (bkz: 3 ocak 2018 annemin devletçe ölüme terk edilmesi) başlığı
  • adamın cehennemde odununun bol olmasını dilediğim olaydır.
  • hakim ve savcı denen adli memurlar siyasi baskılar nedeniyle siyasi davalara karşı olabildiğince hassaslaşmış, bunların haricinde sıradan vatandaşın davasına ise tepkisizleşmişlerdir. bu memurların bir özelliği de 7.000 tl maaş aldıkları için kendilerini toplumun elit tabakasından sayarlar, makamlarının ayrıcalık gerektirdiğine inanırlar ki çoğu bu ayrıcalığa kavuşmak için mesleğe girer.

sıradan davalarda avukatların görevi gereği yaptıkları doğru işlere dahi bu memurlar direnç göstererek kişisel çekişme ve münakaşaya girmektedirler. avukatın oturduğu sandalyeyi dışarı çıkarmak, avukatı duruşmada ayakta bekletmek gibi çirkin davranışları basına yansımış bazı marifetleridir. annesini bir manyaktan koruyamayan avukatın hikayesi yukarıda anlatılmış. avukat bile kendini koruyamıyor.

hep derim, bu ülkede olanlar azıcık gelişmiş başka bir ülkede olsa insanlar isyan ederdi. bu adliye memurları da bunu biliyorlar emin olun çünkü ülke içinde adaletsiz ve otokratik kararlar verirken, avrupada mesleki eğitim alıp orada demokrasi ve özgürlüğün nimetlerinden faydalanmayı hiiiiiç ihmal etmezler.

aihm belirli dönemlerde her ülkeden yargıç ister. mesela geçtiğimiz senelerde aihm yargıçlığı yapanlardan biri rıza türmen dir. daha sonra türkiye aihm e yargıç listesi gönderdiğinde aihm türkiye hükümetinin gösterdiği yargıçları yeterli nitelikte görmediğinden o yargıçları reddetmiştir. keza, avrupa yargıçlar birliği, türkiye' nin en büyük yargıç sendikası olan yargıda birlik platformunu "hükümetinize karşı bağımsız duramıyorsunuz" diyerek davetlerine iştirak etmemiştir. ülkemizde yargıyı tartmak istiyorsanız diğer yargı sistemleri arasındaki yerine bakmanız gerekir ve durum maalesef bu iki örnekten anlaşıldığı üzere gayet acıklı. ülkede görev yapan yargıçlar bizzat "türkiyede yargı yoktur" diye kitap basıyor. iç eleştiriler de bu şekilde maalesef.

olayda bizim yargımızın bu gariban kadına bakış açıları emin olun şudur: kadının biri adliyeye gelmiş, beni bu adamdan koruyun demiş. bize ne. neden aile içi meselenle adliyedeki memurları meşgul ediyorsun? adliyeyi neden eşine karşı sopa olarak kullanıyorsun? zaten iki tane çocuğun var, kocanla barışıp şikayetinden vazgeçeceğin kesin, bizi uğraştırdığınla kalacaksın.

bu adliye memurları o kadını küçümsemiş, sözlerine itibar etmemiş, adamın manyak olduğuna inanmamış. çünkü bu memurların iş yapma eşikleri çok yüksektir, eğer siyasi sopan yoksa bunlara iş yaptırmak için yalvarman lazım hatta olaydaki gibi çocuklarını bir manyağa kurban vermen lazım. ondan sonra derler ki kanun sizi korur, devlet sizi korur. bi siktirin gidin.
  • an itibari ile müge anlı'nın programında çatır çatır konuşmaktadır. boğazım düğümlendi yeminle.
  • “savcı” deyince oooooo deniyor değil mi. karakolda haksızlığa uğrarsın kategulliye getirirler savcı da bi bok yapmaz.

bu iki bebeği niye koruyamadınız acaba neden korumadınız. bırakın kendinizi üst seviye sanmayı. bu makama ayrıcalık olağan üstü saygı nedir arkadaş. bi normal insan olun.

kadın haykırıyor her yere gittim hiç bi bok olmadı diye yırtınıyor. utanın ve de allah belanızı versin
  • ben böyle hissederken kadın nasıl dayansın bu acıya. 27 yaşında daha çok genç, bu acılar ona çok fazla. lütfen üzülme yaa lütfen.
  • türk adalet sisteminin çığlıklarıdır bu çığlıklar.

görevini yapmayan kanun adamları tebrik ederim(!). siz uzun korkusuyla yaşarken minicik hayatlar son buluyor.