şükela:  tümü | bugün
  • az önce habertürkte denk geldiğim haber. ne desek boş. tek diyeceğim kimler sorumlu ise onların allah belasını versin. bu kadının feryadına nasıl dayanacaksınız.feryat
  • bugün koca cinneti diye haber yapmışlar, cinnet değil bu ülkede erkekler ve kadınlar çocukları üzerinden intikam alıyor. tasarlayarak öldürme.
    ziyan erkeğin iki çocuğu öldürmesi.

(bkz: devlete rica ediyorum biraz da erkekleri düşünsün)
    başlık sahibi entry silmiş.
    öldüren adamın abisi erkeklere merhamet diliyor.

katilin ağabeyi ekrem yardım ise "bir baba o hale nasıl gelebilir. anne sebebiyet vermiş ki olmuş. devlete rica ediyorum. biraz da erkekleri düşünsün" dedi

edit;
  • iş yerinde cinnet geçirmeme neden olan video. ulan, ulan, ulan... aile içi şiddet olaylarına kim sessiz kalıyor ise allah belasını versin. bu kadının feryadına kim nasıl dayanır? o yavruların vebali kimde? allah belasını versin.
  • uzucu feryat.

katil kocanin psikolojisine bakmak gerekiyor.

muhtemelen kucuklugunden beri annesi ve babasi tarafindan erkekligin "kadina sahip cikma ve kadini yonetme" olarak anlatildigi biri. ıste sunnet olmakla erkeklige adim attigini dusunmekten tutun kadin akrabalarin namusunu korumaya kadar bircok cinsiyet ve cinsellik temali algi. ondan sonra yine ailesi ve toplum tarafindan guclu olmasi gerektigi ve ancak bu sekilde karisina ve cocuklarina sahip cikabilecegi algisi kendisine yuklenmistir. guclu olmak icin calismasi para kazanmasi ve evlenip yuva kurmasi kurdugu yuvayi korumasi cocuklarina iyi bir gelecek saglamasi gerekmekte. bilincalti bunlarla dolu.

cunku toplumun bu algisina uymazsa "bir aile bile kuramadi, bir isi bile yok bir baltaya sap olamadi, evlendi ama bak karisina bile soz geciremiyor, cocuklari da perisan durumda" gibi onlarca ithama maruz kalacak. bilincalti bu sekilde kodlanmis.

simdi sonuca gelelim. sen bu erkegi boyle yetistir. erkegin en buyuk guc kaynagi karisi cocuklari yani ailesi olsun. sonra bu guc kaynaklarini bu adamdan almaya calis. belki soz konusu kadin baska bir erkekle iliskideydi belki degildi. ama adam mutlaka evlilikleri bitince cocuklarinin annesinin baska bir erkekle evlenebilecegini dusunmustur. cocuklarinin yabanci bir adama baba diyecegini dusunmustur.

ıste hepsini birlestir. bir de sosyo kulturel seviye dusuklugu ekle.

ortaya inanilmaz lezzetli bir "katil koca" tasviri ciksin.

katil, koca mi yoksa toplum mu size kalmis.
  • (bkz: ece üner)' in hıçkırarak dediği gibi; geleceğimizi yaşatamıyoruz. haber
  • "öldürülen çocuğumun emziği elimde kaldı" şeklinde ifade edilen yürek parçalayan bir feryattır...
  • haberi gördüğüm andan beri kendime gelemiyorum. bu nasıl bir acı aklım almiyor. bitti bu kadın ya ölümden beter bir halde yakında alırız onun da intihar haberini.

kendi çocuklarını öldüren manyağın manyak kardeşini öldürmek istedim.. böyle bir pervasizlik olamaz. adamı o hale karısı getirmiş aciklamaya bakar mısınız? aynı şeyi kardeşi de yapar kim yetiştiriyor ya bu manyakları!? nasıl bir ananın evladisiniz siz. bebekleri pompalı tüfekle vurmak nedir?
  • bu iki çocuk öldürülmeden önce gerekli korumayı sağlamayan tüm bireyler birinci dereceden sorumludur.
  • içim acıdı izlerken. yaşanmaz lan bu memlekette.
    neden olanlar daha büyük acı çeksin ne diyeyim .
  • yorum içermeyen entry.

(bkz: feminizm)
    (bkz: bayan değil kadın)
87 entry daha