• hayatım boyunca yapamadığım,yapanın da nasıl yaptığını anlayamadığım kişisel temizlik aktivitesi.

hani bazen ben de derim lafın gelişi "ben bi iki dakka duş alıp çıkayım" diye ama beni bekleyen kişiye sıktığım pembe bir yalandır bu.
  • yirmi bes dakika surer.
  • bir yaz gunu klasigi.

disarda hava 30 kusur dereceyi vurmus, gun boyu ter olup akmissin. eve giriyorsun, direkt banyoya. suyu acar acmaz da direkt suyun altina.
    - saca sampuan, 20 saniye.
    - sacin durulanmasi esnasinda dus jeliyle genel bir vucut temizligi, 1 dakika.
    - dustan cikis ve soyle bir kurulanma, 30 saniye.
    - banyodan cikildigi noktada o sicakta zaten geri kalan kuruma kendiliginden gerceklesiyor.

giyinmeye ne kadar zaman ayirdiginiz ile alakali olarak hazirlik suresi uzasa da yazin 2 dakikada dus yapip cikmak cok da zor is degil.

ha kisin durum komple degisiyor. suyun isinmasindan, adam gibi kurulanmaya kadar minimum 10 dakika gideri var.
  • bu yalan her zaman banyo disinda caresizce banyodaki yuce sahsiyeti bekleyen zavallida patlar. eger bir yere yetisilecekse gec kalindigi icin cayir cayir calan telefonlara bakmak ve turlu yalanlarla oyalamak bu zavalliya duser. ayrica hic sucu gunahi olmadigi halde gec gidilen yerde ters bakislardan o da payini alir.

tecrubelerle sabittir ki bu iki dakika minimum yirmi dakikaya esittir. eger saclar kisaysa tabi. eger saclar da uzunsa otuzbes dakikadan once bitmez bu iskence.
  • yıllardır annemin yine mi keselenmedin lafıyla son bulan hededir.
  • kentli kuşağın gösterişçi hijyen ritüeli.
    oysa su ısınmaz la 2 dakkada. adam gibi 10-15 dakka duş alın ama iki günde bir alın. töbe töbe.
  • suya sabuna dokunmaktır.
  • gusül abdesti almak zorunda olan birisinin yapabileceği eylem.
  • öğrenci yurtlarında olur. haftada bir, bilemedin iki gün sıcak su olurdu. iki bilemedin beş dakikada çıkman için sıradakiler tempo tutardı. bir kez bilemedin iki kez sabunlanırdın. bilemedim tam olarak.
hesabın var mı? giriş yap