şükela:  tümü | bugün soru sor
 • pepee pepee çok üzülüyor adlı eserden çok daha müthiş bir çalışma olmasına rağmen hakettiği ilgiyi görememiş şarkıdır.*

  muhteşem sözleri için;

  bu büyük ekmek, bu küçük ekmek...

  iki ekmek aldım, eve gidiyorum.
  biri büyük biri küçük, iki ekmek aldım.
  iki ekmek aldım, eve gidiyorum.*
  biri büyük biri küçük, iki ekmek aldım.

  büyük ekmeeeeek..
  biiiiir..
  küçük ekmeeeeek..
  ikiiiiii..

  bir iki bir iki bir iki bir iki bir ikiii..
  bu ekmeeek..
  büyüüüük..
  bu ekmeeek..
  küçüüükk..

  büyüüük.. küçççük! büyüüük.. küçççük!

  iki ekmek aldım, eve gidiyorum.
  biri büyük biri küçük, iki ekmek aldım.
  iki ekmek aldım, eve gidiyorum.
  biri büyük biri küçük, iki ekmek aldım.
 • pepee'nin 3 tekerlekli bisikletini kontrolsüz ve önüne bakmadan kullandığı gözlerden kaçmamıştır. düşerse kolu bacağı kırılır o hızla.
 • üzgün üzgün otururken duymamla hayata pozitif bakmamı sağlayan güzide pepee şarkısı. şu an en sevdiğim sanatçıları koysalar dönüp bakmazdım ama iki ekmek aldım çok garip etkiledi beni. iki kardeşim içeride beraber pepee pepee çok üzülüyor diye şarkı söylüyor ama o şarkının içerisinde bulunduğum ruh halimi etkilemesinden korktuğum için iki ekmek aldım diyerek mutlu oluyorum.
 • bugün 6,5 yaşındaki kuzenimle bu şarkıyı birlikte söyledik. 2'ye kadar saymayı ve büyük-küçük kavramlarını öğrendim. çok faydalı bir eylemdi.
 • dört yaşındaki yeğenimin "iki ekmek aldım eve gidiyorum, annem babam yesin diye" şeklinde söyleyerek iyice dramatize ettiği pepee bestesi..
 • dün ilk defa tanışmamla dünyamı sallayan şarkı olmuştur. kesinlikle değeri bilinmemiş bir eserdir. bir bu bir de ilk çıktığı zaman placebo nun i know dünyamı bu kadar sallamıştı.

  tüm sözlük ahalisini bu güzide eser karşısında saygı duruşuna çağırıyorum.
 • değeri yıllar sonra anlaşılacak pepee şarkısıdır.
 • girişi gaz olan şarkılardan, resmen adamı oynatıyor.

  bir de pepee'nin küçük demesi çok şirin lan.
 • 1,5 yaşındaki yeğenime saymayı ve halay çekmeyi öğreten didaktik şarkı. yalnız her güzelin bir bozarı olduğu için bu şarkının da bir bozarı var ki sürekli dinlemek istiyor bizim ufaklık, e tabi halay da hiç bitmesin istiyor, aile efradı olarak mağduruz.

  ilk başlarda komik geliyodu. mendil verdik eline mesela, ağzını burnunu sildi ilk ama sonra pepee'den öğrendi mendil sallamayı, güldük eğlendik.

  ama dön baba dönelim halay çekmekten imanımız gevredi.

  şarkı içine yerleştirilecek bir viral mesajla bu sorunun üstesinden gelinebilir diye düşünüyorum.

  bi yardım edin be.
 • şarkı içine ekmekçiler odası (şayet varsa böyle bir oda) tarafından viral reklam yerleştirildiğini düşünmeye başladım ciddi ciddi. zira uzun yıllar önce evin ekmek ihtiyacını karşılama görevini yerine getirme işini küçüklerime devretmiş olan ben, ne zaman evin yolunu tutsam "ulan acaba iki ekmek alsam da öyle mi gitsem eve" diyorum.

  artık nasıl bir anlam yüklediysem o iki ekmeğe, bir anda dışarının buz gibi soğuğunu daha bir derinden hissedip sıcak ev özlemiyle daha hızlı adımlıyorum yolu. sanki o iki ekmek evi daha bir ısıtacak, çocukluk günlerime geri götürecek beni. (yalnız sırf formata uymak için biri küçük biri büyük ekmek alamam, annem oyar.)

  poşet falan da istemiyorum üstelik. elimde taşıyıp ucundan tırtıklamalıyım ki sahne tam olsun.

  hayır şarkının makamı da hicaz, delip geçiyor insanı, hüzünlere gark ediyor.