şükela:  tümü | bugün
  • gözde öney'in yeni çıkacak olan ilk albümünün adı.

---albüm çıktığında yorumlar gelecek.---
  • dünkü lansman konserinden sonra albümü aldık. ama tabii ki daha öncesinde spotify'da dinlemiştik.

kişisel yorumum: bu albüm gerçekten farklı. yani nasıl tarif etsem, şarkıları dinlerken hafiften hüzünleniyorsunuz, aklınıza o an gelen bir şeylere kızıyorsunuz. ama moral de bozmuyor. tam tersi sizi ehlileştiriyor. keyfiniz hayatınızda bir şeylere o an bozuluyor ama yerine de geliyor.

misal kavga'da, sana bir şeyler yapman gerektiğini hafif dokunduruyor ama "yap" diye dikta da etmiyor. benim bu albümden kazandığım en öne çıkan şey bu oldu.

albüm tarz olarak, şuna veya buna çok benziyor diyemiyorsunuz. farklı.

şarkılara gelirsek, kavga en fazla öne çıkan şarkı. öne çıkan diğer şarkılar da var tabii ama bence en güzeli "düşüş".

sözler, beste, gözde'nin sesi çok fazla uyumlu. çok tatlı bir şarkı. aklıma senelerdir dinlemekten bıkmadığım "my mistakes were made for you" şarkısını getirdi ve sanırım düşüş'ten de bıkmayacağım. kendi özel listeme bugün 10'uncu dinleyişimden sonra almaya karar verdim.

çok çalışıldığı belli, çok tatlı bir iş çıkarmışlar albümde. emeği geçen, ilham olan herkesin ellerine sağlık. meraklılarına spotify linki şu: https://open.spotify.com/…um/0aj7bevoc0fnst2kw5xc04
  • (bkz: reserved)

dinledikten sonra hislerimi yapacagim album.
  • çok güzel bir gözde öney parçası. bu parçayı benim için özel kılan cümle de şu;

"geç kaldım yenilmeye suç sandığımdan."

o kadar haklı ki..

diğer bir gözde öney güzelliği için (bkz: kavga)
  • gozde oney'in ayni adli albumunden en sevdigim sarkisi. bu album de bu sarki da mahvediyor beni. album su, sarki bu. sozler de beyle;

biliyorum yorgunuz
    sanki bir oyun içinde
    birbirinden habersiz iki gölge olmaya mecburuz

siliniyor yavaş yavaş
    hüznüm gözlerimden
    uzaklaştı adımları
    ağır ağır biter gibi
    geç kaldım yenilmeye suç saydigimdan
    kaybolan zamanlar gibi sustum ardından
  • çok güzel bir şarkı. buralar değerlenir. türkçe müzik yaşıyor.