şükela:  tümü | bugün
  • "parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği" şeklinde çöpçüler kralında geçmektedir.
  • bu ara fena halde dilime takılmış olan tamlama. "x yapmış iki gözümün çiçeği", "y demiş iki gözümün çiçeği" şeklinde kullanıp kendi kendime* gülüyorum.
  • sadece hak edene kullanılmalıdır...
  • belediyemizin parkına hoşgeldiniz efendim

tanım: çöpçüler kralı'nda geçen bir kemal sunal sözüdür.

edit: link.
  • çok güzel bir sevgi tamlaması.

sevdiklerimize sıfatlar ekleriz, bazen yapış yapış, bazen saçma sapan, bazen kimsenin anlamayacağı, bazen çok sıradan, bazen de çok içerden.

bana bunu bir kere dediler. yani bir kişi çok kere dedi.
    ilk ondan duymuştum. bir daha da duyacağımı sanmam.
    akşam akşam bir entryde gördüm aklıma düştü.

hatırlıyor mudur acaba iki gözümün çiçeği?
  • görünce yüzümde hafif tebessüm bırakan naif cümle. pirüpak bir sevginin en güzel ifade şekillerinden biri. sevgili kemal sunalın gözlerinin taa içine içine kadar işleyen katıksız, çıkarsız sevgi ifadesi.

ben o'na vecihi derdim, o da bana iki gözümün çiçeği. sonra bir zaman geldi birbirimize yabancı olduk, sanki acelemiz varmış gibi arabalara, yollara ve hayata yetişebilmek için... sonra ben, sabah uykularına da yabancı kaldım. her ikindi vaktinde demli yalnızlıklarla uğurladım hastalıklı özlem saatlerini. uzaktan uzağa kabuklar bağladı yaralarım zaten, iyileşmek ve büyümekle meşgul oldum uzunca bir süre. ama işte şairin dediği gibi; mevsimdi, geçti gitti sonunda...
  • her aklıma geldiğinde içimi açan şahane replik. bir cümleyle aşka selam çakan umur bugay'a da selam olsun.

iki gözümün çiçeği,
    sen kokar
    baktığım
    her yer.
    soldurmam
    gözlerimi
    ki
    kokun
    bitmesin.
  • yalnız kemal sunal'a yakışan tamlama. sosyal medyada sürekli görüyorum. şuraya da ilişmeyin ne olur ya. her güzel sözü herkese her şeye kullanmanız midemi bulandırıyor.