• "parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği" şeklinde çöpçüler kralında geçmektedir.
  • sadece hak edene kullanılmalıdır...
  • belediyemizin parkına hoşgeldiniz efendim

tanım: çöpçüler kralı'nda geçen bir kemal sunal sözüdür.

edit: link.
  • görünce yüzümde hafif tebessüm bırakan naif cümle. pirüpak bir sevginin en güzel ifade şekillerinden biri. sevgili kemal sunalın gözlerinin taa içine içine kadar işleyen katıksız, çıkarsız sevgi ifadesi.

ben o'na vecihi derdim, o da bana iki gözümün çiçeği. sonra bir zaman geldi birbirimize yabancı olduk, sanki acelemiz varmış gibi arabalara, yollara ve hayata yetişebilmek için... sonra ben, sabah uykularına da yabancı kaldım. her ikindi vaktinde demli yalnızlıklarla uğurladım hastalıklı özlem saatlerini. uzaktan uzağa kabuklar bağladı yaralarım zaten, iyileşmek ve büyümekle meşgul oldum uzunca bir süre. ama işte şairin dediği gibi; mevsimdi, geçti gitti sonunda...
  • kemal sunal repliği.

başlığı gördüğüm anda nefesim kesildi sanki.
    o bana “sahip olabileceğim en güzel çiçeğimsin” derdi,
    ben ona “iki gözümün çiçeği”
    hangimizi erken kopardılar? bilemedim.
  • "öyle naif öyle müşfik öyle edalı bakar şehla gözleriyle iki gözümün çiçeği" cümlesindeki tamlama.
  • yalnız kemal sunal'a yakışan tamlama. sosyal medyada sürekli görüyorum. şuraya da ilişmeyin ne olur ya. her güzel sözü herkese her şeye kullanmanız midemi bulandırıyor.
  • çiçeğim,
    iki gözümün çiçeği,
    bari aklımdan geçerken selam verseydin.
  • sözlükte göre göre kustugum iğrenç tabir. nefretlik.
  • kemal sunal’ın çöpçüler kralı filminde ayşen grudanın hayat verdiği karakter için kullandığı tabirdir.
hesabın var mı? giriş yap