şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şüphesiz ki en salak duyguların insanıdır. kolayca manipüle edilebilir, kandırılabilir. 60 yaş üstünde bolca bulunur. 60 yaş üstünde olup bu şekilde kandırılan saftiriklerin bir kısmının çocuk ve torunlarında da bu tiplere rastlanır. hatta bazılarına ekşi sözlükte başlık açarken de denk gelebilirsiniz.

    sözlükte olanlarının en büyük özellikleri fiyatların neden artmış olabileceği ile ilgili hiç bir fikirleri yoktur. bu tanzim satışını uzun süre sürdüremeyeceklerini eşek gibi bilir sadece seçime kadar gaz alma amaçlı olduğunun da farkındadır ama bir şekilde reis dediği adama tapmak zorundadır. rte onun için allah gibidir. ona tapmadığı ona yalakalık yapmadığı saniyeler boşa geçmiştir. nasıl geçen sene 3,5tl olan dolar 6,5 olduktan sonra 5,3 olunca bu davar bu olayı dolar düştü diye açıklıyorsa, geçen sene 3-4 tl olan sebzeler 10 küsurdan 6-7 tl lere düşünce büyük zafer kazanmış gibi sevindirik olur. şikayet edeni nankör vatan hayin fedöcü olarak niteler, en vatan sever kendisidir çünkü kendisi rteyi sevmektedir. o yeter ona.
  • yaz yaklaştıkça silivri ısınmaya başladı sanırım.
  • fiyatları indirenin de öncesinde çıkartan olduğunu ya göremeyecek kadar kör ya da görse bile basireti bağlandığı için aciz duruma düşmüş canlı türüdür.
  • hangi fiyatlar indi acaba. daha akşam 1 poşet bile olmayan temel kahvaltılık malzemeye 75 lira verdik çıktık. o da en iyi zeytinden, peynirden 2 şer kilo değil. sucuktu salamdı felan (zaten tüketmiyoruz işlenmiş etlerden, reçeldi baldı memleketten geliyor ) orta halli zeytin, peynir yarımşar kilo, yumurta ve bir kaç ufak şey..