şükela:  tümü | bugün
 • bir nevi 7/24 canlı yayın belgesel izlemektir...

  (bkz: puik/@sleepless)
  (bkz: cadeau/@sleepless)
 • kedilerin uykuya, yalanmaya ve yemek yemeye ayirdiklari zamanin geri kalaninda ev icinde deliler gibi birbirilerini kovalamalaridir.*
 • gece illa ki yatakta 3 kişi uyumak zorunda kalmaktır,hatta üşüyerek uyandığınızda kedilerinizin üstlerini örtüp bir güzel yastığınızı alıp sizi yataktan atmış oldukları gerçeği ile burun buruna gelebilir,rüya sanabilirsiniz,ama gerçek ortadadır ve sizin 2 adet yatakta yatmayı seven kediniz vardır,ne mutlu size..
 • gece üstünüze çöken 2 kabus demektir. ikisi de 7'ser kiloluk azmanlarsa özellikle. gece arada sirada bogaziniza basan bir kedi arti ayak parmaginizi isiran bir kedi, sabahin alti buçugunda ciyak ciyak tepisen iki kedi,"susun lan" diye bagirdiginizda birbirlerinden güç alarak suratiniza baka baka tepismeye devam eden iki kedidir.
 • - iste bu leoparimiz cristopher, bu da arslanimiz clerence
  -- ayol sasi galiba o
  - sasi anandir senin, clerance, çik oglum ordan
  -- anaa
 • duble mama, dolayisiyla duble kaka demektir.
 • bugün itibariyle gerçekleştirmeye başladığım eylem. ama kediler henüz birbirlerini tanımıyorlar. zira evin eskisi olan hanımefendi yeni gelen kirli,hasta ve pörtlek gözlü beyefendiyi gördüğü anda kaplan kesildi. zavallı kedi oğlan ise adının tsubasa konulmasının şokunu atlatmaya çalışırken uyuyakaldı. kendime allahtan sabır diliyorum.
 • stresli zamanlarda iki kedinin oyunlarını, birbirlerine gösterdikleri şefkati ve yine birbirlerine yaptıkları cadalozlukları, bir dirhem whiskas için kurdukları hain tuzakları ama en çok da, yanyana kımıl kımıl sokulup 8 halinde uyumalarını seyredip sinirleri alınmış löp et olabilmeyi sağlayan kısa yoldur.
 • hayat daha şenlikli geçer. herşeyden 2 kat zevk alındığı gibi eskisinden 2 kat daha fazla da küfür eder duruma gelirsiniz. sonradan alınan kedi daha yavru ise büyük kediniz, ilk göz ağrınız olana "bilge dede" lakabını takarsınız. her ne kadar yavru olan başlarda bilge dede'yi görünce tırssa da (bilge dede 7.5 kiloluk bir obez ise haliyle parmak kadar yavrucak korkar) kendi çapında dayılanmaya çalışsa da zaman içinde birlikte yaşamaya alışırlar. hatta aile içinde esprilere sebep olur, ikisi arasında seslendirme yaparsınız:

  yavru: bilge dede, bunlar nasıl bir aile?
  bilge dede: iyi yere dükkan açtın evlat!

  birbirlerine o kadar alışmışlardır ki neredeyse 24 saat kovalamaca oynarlar ve bu demek oluyor ki neredeyse 24 saat uçuşan, oraya buraya topak topak olup öbekleşmiş tüy yumaklarını temizlemek zorundasınızdır. yerinden oynayan, kemirilen ve kaybolan eşyaların sayısında aniden gözle görülür bir artış yaşanır hanede. bir de bakarsınız saygınlığı var diyerek bilge dede lakabını takmış olduğunuz kediniz yavru ile çocukluğuna geri dönmüş, "nasılsa öbürü yapınca kızmıyorlar ben de yaparım ne var" mantığı ile tozu dumana katar. sonra bir de yemek sorunu baş gösterir. yavru kedi ile zaten böbreklerinden rahatsız bilge dede'nin yiyecekleri aynı olamaz. ayrı mama kapları alınır, ayrı mamalar alınır, ayrı saatlerde mamalar önlerine sunulur. mamaları aynı zamanda vermeye kalkmak ve üstüne bir de arkanızı onlara dönmek gibi bir hata yaparsanız bir de bakarsınız ki bilge dede gitmiş yavrununkini, yavru da gitmiş bilge dede'ninkini yiyor. kesinlikle ayrı zamanlarda mamalar verilecek diye karar alırsınız. bu sefer de kendi aralarında yemin etmişler gibi 5 dakikada bir diğeri yemek yemek için ortalığı ayağa kaldırır. bilindiği gibi bir de aşılar vardır ve aşılar hiç de öyle ucuz değildir. 2 kat aşı ve 2 kat tedavi masrafı yüzünden kesenin ağzını belli bir miktarda açılacağı unutulmamalıdır. tuvalet meselesine gelince... tek başına kum kutusunu kullanmaya alışkın olmasına rağmen bilge dede asla gıkını çıkartmaması sevindirici bir durumdur; fakat günün belli bir bölümünü sürekli kum kutusu başında beklerken veya kum kutusunu temizlerken geçirdiğinizi farketmeniz geç olmayacaktır. bir de tam kumu temizleyip mis gibi bırakınca her iki kedinin de inatla koşup o an kumu batırmaları karşısında ya sabır çemekten başka şansınız yoktur. gene de 2 canlı barındırıp, 2 canlı yetiştirdiğiniz için bunlar olağan şeyler diyerek geçiştirilmeli ve tadını çıkartmalı.