şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kilo alıyosun ,nasıl olsa cift kisilik yatak var diye.zararlı bi bakıma, fakat saha genis olunca oyunu daha kollektif oynayabiliyosun....
  • (bkz: #6017177)
    (bkz: yalniz insan)
  • eğer hafta sonu gerçekleşiyorsa tadından yenmeyen hadise. istediğin saatte uyanabilme özgürlüğünü sonuna kadar kullanarak, malaklar gibi döne döne yatarsın. yastık senin, yorgan senin, bir kolun bir köşede bacağın istediğin yerde yatağın ve tüm aparatlarının her hakkı sende saklı.
  • tek kisilik yatakta cift kisi yatmaya kiyasla daha yalniz hissettiren eylem.
  • ufak tefek biri için ülke, muhtemelen bir kuzey ülkesi; soguk, kasvetli. vize gerektirmiyor pasaportta, kurtuluş günü yok, colomb'u yok, önemli devlet adamları yok ama bir kralı ve birçok festivali var sabah saat çalma festivali, gece bu birayı bitirmeden uyumayayım festivalleri başlıcaları.
  • yatakta dönerken birine çarpma olasılığınız sıfırdır, hatta uyumaya çalışırken asla kendinizi köşeye sıkışmış hissetmessiniz, rahat rahat yayılmak istediğinizde size sarılmaya çalışan birileri de yoktur süperdir süper...
  • eğer uyumadan önce suratınızda kocaman bir gülümseme varsa, gününüz ve geceniz güzel geçmişse, yatağınız sizin krallığınız gibidir. iki kişilik kocaman yatak sadece size aittir. istediğiniz gibi uyuyabilir, istediğiniz şekilde uyuyabilirsiniz demektir. isterseniz deniz yıldızı gibi yatağa yayılırsınız, isterseniz çapraz uyursunuz, isterseniz geceleri hayali düşmanlarla doyasıya kavga edersiniz. ve bütün bunları (eğer sakar bir bünyeye sahipseniz) yataktan düşme korkunuz olmadan yaparsanız. ama eğer uyumadan önce yalnızlığınızı en kökünden hissettiyseniz, kafanızda taşıyamadığınız kadar çok düşünce varsa, tek yapmak istediğiniz yatağa girer girmez uykuya dalabilmeyi başarabilmekse, işte o zaman o kocaman yatak size hücrenizmiş gibi gelir. bir kenara kıvrılırsınız, o zamanlarda yatağın büyüklüğünü daha da dehşetle fark edersiniz. siz kenara kıvrıldıkça, yatak sizi yutar, yalnızlığınızı yüzünüze vurur.